Supersport Prva NL, 29. kolo, 05.05.2024, 14:50 h, Osijek, Gradski vrt
Suci: Antonio Melnjak (Rijeka), Marko Balen (Rijeka), Mario Lončar (Čačinci)
Stipe Tokić 31'
Dugopolje

Zrinski Osječko 1664 uvjerljivo do pobjede i povratka na vrh ljestvice

Petar Jenjić • nedjelja, 05.05.2024.

U susretu 29. kola SuperSport Prve NL, Zrinski Osječko 1664 slavio je na domaćem terenu protiv Dugopolja i vratio na prvo mjesto ljestvice. Do pobjede je stigao s 4:1...

Domagoj Jelavić
59'
14
Ivijan Svržnjak
59'
20
Toni Vinogradac
75'
19
Milan Marčić
75'
5
Luka Ćubel
84'
Drago Šarić
72'
4
Andrija Bašić
72'
5
Luka Luburić
85'
29
Leo Pućo
90'+2'
23
Karlo Martinović
90'+2'
Mirko Labrović

Do nove, sedme uzastopne pobjede stigao je Zrinski Osječko 1664 koji se vratio na prvo mjesto SuperSport Prve NL. Nakon jučerašnje pobjede Šibenika, Zrinski je danas slavio protiv Dugopolja s 4:1 i došao na 72 boda, dva više od najvećeg konkurenta.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je Dugopolje bolje stajalo na terenu, prvi je do vodstva stigao domaćin. Igrala se 20. minuta, ubacio je s desne strane Bruno Unušić, a Bruno Burčul nespretno skreće loptu u vlastitu mrežu. Autogol za 1:0 Zrinskog.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, iako je Patrick Pejić mogao podebljati prednost Zrinskog. U 31. minuti odlična lopta za Dražena Bagarića čiji udarac završava na stativi, odbijanac dolazi do Stipe Tokića koji šalje loptu u protivničku mrežu.

Šest minuta kasnije Zrinski se vratio u prednost, ubacio je s desne strane Domagoj Stranput, najviši u skoku je Miran Horvat koji glavom skreće loptu u gol. Do kraja poluvremena rezultat se više nije promijenio.

Prvi ozbiljniji pokušaj u drugom poluvremenu značio je i novi pogodak Zrinskog. Asistencija se piše vrataru Marinu Staniću koji je ispucao loptu na Dominika Dogana. Najbolji strijelac SuperSport Prve NL izborio se za udarac s 12 metara i lijepo pogodio pod gredu.

Dogan se pri tom pokušaju i ozlijedio i morao izaći iz igre. Suradnja dva igrača s klupe za novi gol Zrinskog u 71. minuti. Domagoj Jelavić je odigrao za Ivijana Svržnjaka koji je poslao loptu u mrežu.