Lazio slavio na San Siru, Šimić asistent

Marko Breljak • petak, 06.02.2004.

U prvom polufinalnom ogledu talijanskog nogometnog Kupa, Rimljani su na San Siru odnijeli iznenađujuću pobjedu, i time stekli lijepu prednost u borbi za finale...

Poveo je Lazio već u prvoj minuti utakmice, kad je vratar Milana Abbiati , koji je stao na vrata nakon dugo vremena, grubo pogriješio, što je uvelike odredilo daljnji tijek meča. Laursen mu je vraćao jednu loptu, a ovaj ispucavao i pogodio Fiorea, koji pogađa za 0:1. A kada je Couto u 36. minuti povisio na 0:2, činilo se da je Milan na pragu katastrofe, odnosno, da se može oprostiti od finala.

Ipak, pogodak nade za Milaneze postigao je Pippo Inzaghi, a za asistenciju je pritom zaslužan naš Dario Šimić. Šimić je u sastavu Milana igrao do 76. minute.

Drugi milanski klub Inter, znatno je bolje prošao u drugom polufinalu. No mogli su proći još i bolje, jer su dvaput vodili. Zanimljivo, Inter je dvaput u prednost dolazio preko odličnog Adrijana, no Juventus je imao svojeg "spasitelja" u liku Marca di Vaija, koji je dvaput izjednačavao omjer.