Cibalia - Istra: Nakon poluvremena po pobjedu

Gledatelja: 500
Suci: Ivan Novak (Varaždin), Darko Kolić (Sibinj), Ivo Marinović (Slavonski Brod)

Cibalia: Perić 6, Andričević 6, Čutura 7, Jurić 6.5, Leutar 6, Pernar 6, Meštrović 6 (od 68. Tkalčević -), Maroslavac (od 22. Križanović 6.5), Bošnjak 7, Pavličić 5.5 (od 48. Marinčić 6), Bartolović 6.5. Trener: Srećko Lušić.

Istra: Petrović 5.5, Ugrčić 5.5, Džokić 5 (od 37. Nosek 5), Raković 6, Živković 5.5, Božac 5, Polovanec 6, Jakirović 6.5, Bagavac 5.5 (od 56. Fatorić 5.5), Dvirnik 6, Župan 5.5 (od 87. Bernobić). Trener: Rajko Magić.

Strijelci: 0:1 - Polovanec (11), 1:1 - Čutura (51, Bartolović), 2:1 - Božac (53, autogol), 3:1 - Bartolović (61).

Žuti kartoni: Pernar (20), Meštrović (55), Živković (58), Bartolović (85), Leutar (88)
Crveni kartoni: -

Uoči utakmice, predstavnici navijačke skupine "Demoni" predstavili su se u stilu Armade. Ne u onom razbijačkom, nego u onom više domoljubnom - pred spomen ploču palim Ultrasima u Domovinskom ratu, položili su vijenac, za što su dobili pljesak nazočnih na stadionu.

Nakon početne opsade gola Puljana, do gola ipak prvi stižu gosti, koji u 11. minuti preko Polovaneca iz slobodnog udarca sa 17 metara dolaze do zasluženog vodstva – 0:1. Cijelo prvo poluvrijeme Lušićeva momčad je muku mučila s gostima, a vezni red je slabo odigrao, kao i u utakmici s Rijekom. Izglednu priliku domaćini su imali u 40. minuti, kada je Bošnjak probio po desnoj strani, a Bartoloviću lopta bježi od nogu nadomak gostujućeg gola.

Već na samom početku drugog dijela, točnije u 51. minuti, Bartolović izvodi svoj "show". Petom na vrhu šesnaesterca iza leđa upošljava Čuturu, koji iz voleja matira Petrovića – 1:1.

2:1 - Akciju potom započinje Čutura, koji šalje loptu za Bošnjaka. Mladi vinkovački reprezentativac usmjerava loptu prema Bartoloviću, no bliži je bio domaći igrač Božac, koji je smješta u svoj gol.

Potpuno se igra prebacila na polovicu Istre i bilo je pitanje kada će pasti sljedeći gol. Taj trenutak se zbio u 67. minuti. Obrana Istre kardinalno griješi poigravajući se s Bartolovićem. Vrsni nogometaš dolazi do lopte, te oči u oči s Petrovićem izvlači maksimum - 3:1.

Gosti su mogli smanjiti vodstvo u 66. minuti, kada je Andričević u svom šesnaestercu rušio Rakovića, a sudac Novak pokazao na bijelu točku. Nepisano pravilo ja da najstrožu kaznu ne izvodi onaj na kome je načinjena. Tako je Raković umjesto u okvir, pucao pored gola. Zadnju šansu na utakmici imali su Istrani preko Fatorića, koji je napravio solo akciju, no lopta je prošla pored gola.

Vinkovčani na kraju zasluženo odnose bodove i putuju na teško gostovanje u Split kod Hajduka, dok će Istrani susret s Vukovarom, koji se igra u utorak u Borovu, dočekati u Vinkovcima.

Izjave nakon utakmice

Rajko Magić, trener Istre: "Odigrali smo dvije i pol utakmice pametno. Sada su moji igrači pomislili da su bolji nego što jesu. Počeli su igrati svoju igru, te nam se u 15 minuta raspala igra. Vjerujem da će moji dečki shvatiti da neke stvari neće doći preko noći i da nisu postali prvoklasni igrači preko noći. Kada promašimo jedanaesterac, onda nemamo šta tražiti. Sada idemo u Vukovar u nadi da ćemo nešto promijeniti."

Srećko Lušić, trener Cibalije: "Od prve smo minute tražili sva tri boda. Nakon "eurogola" gostujuće momčadi malo smo se izgubili. No, baš uz pomoć Istre vratili smo se u igru i zasluženo pobijedili u drugom poluvremenu. Kada bi igrali staloženije bili bismo do 30 posto bolji."