Švicarska - Norveška 2:2
Izrael - Gruzija 1:1
Wales - Finska 1:2
Španjolska - Italija 2:0

U utorak i srijedu odigrano je čak 14 prijateljskih reprezentativnih susreta. To je bila prigoda za neke reprezentacije da uigraju sastave za Euro 2000 ili, za one manje uspješnije, da pokušaju obnoviti momčadi i pripremiti se za kvalifikacije za svjetsko prvenstvo.

Na stadionu Arnold Schwarzeneger, u uvjetima čak i lošijima nego na Maksimiru, odigrali su utakmicu Austrija i Švedska. Austrijanci, predvođeni "našima", trenerom Barićem i Ivicom Vastićem, poveli su u 17. minuti golom Floegela. Bio je to prekrasan volej, nakon što obrana gostiju nije dobro rasčistila jednu gužvu u vlastitom šesnaestercu. Prema proračunu austrijske televizije, udaljenost je bila 27 metara i 72 centimetra. U nastavku Šveđani preuzimaju inicijativu, ali su austrijska obrana i golman Wolfarth sve to dobro izdržavali. Preokret se dogodio u zadnjih petnaestak minuta kada, vjerovatno pomanjkanjem snage, popušta i koncentracija Austrijanaca, koji počinju griješiti. Nakon što su promašili nekoliko prigoda, gosti iz Švedske golom Petterssona izjednačuju rezultat. Otto Barić je nakon utakmice izjavio da je vrlo zadovoljan igrom vlastite momčadi jer su dali sve od sebe i odigrali jednu vrlo kompaktnu utakmicu. Ivica Vastić je igrao samo prvo poluvrijeme.

Derbi utakmica igrala se u Španjolskoj gdje je gostovala reprezentacija Italije. Španjolci su od prve minute preuzeli inicijativu i diktirali tempo, ali se obrana Talijana dobro držala. Ipak, najveću šansu prvog dijela imali su gosti u 31. minuti kada je Inzaghi sam izbio pred Molinu, ali ga je ovaj potonji sjajno zaustavio. U nastavku ista priča, izgleda da su domaćini ozbiljno odlučili pokazati svima da su upravo oni najveći favoriti Europskog prvenstva. Potpunu terensku premoć okrunili su sa dva identična pogotka. Prvi je u 61. minuti dao Alfonso, koji je glavom pogodio mrežu Buffona nakon preciznog centaršuta sa desne strane. Drugi gol, postignut u 80. minuti, kopija je prvog, samo se strijelac zove Abelardo, a centaršut dolazi s lijeve strane. Konačan rezultat glasi 2:0. Više od rezultata plijeni igra Španjolaca, koji niti jednog trenutka nisu ispuštali konce iz svojih ruku. Talijana nije bilo gotovo nigdje, jer unatoč brojnim izmjenama nisu uspjeli napraviti pomak. Zoff se mora uzdati u brzi povratak Vierija na terene.

Utakmica između suorganizatora Europskog prvenstva, Belgije i Nizozemske bila je pod posebnim povećalom. Na stadionu je bilo raspoređeno 1500 policajaca, u gradu ih je bilo još 700, a još 600 ljudi iz osiguranja bilo je na stadionu. Organizatori su otprije pod velikim pritiskom jer na njihovu adresu stižu kritike da stadion u Charleroiu ne zadovoljava sigurnosne uvjete. Na tom stadionu bi se trebala odigrati, prema tvrdnjama mnogih, najopasnija utakmica, između Engleske i Njemačke. Upravo zato utakmica između Belgije i Nizozemske predstavljala je svojevrsnu generalnu prebu pred ludnicu koja će uslijediti na Europskom prvenstvu. Nasreću, utakmica je prošla bez većih problema, a završila je 2:2. Neriješeno, kao i u zadnjem susretu istih reprezentacija, kada je bilo 5:5. Već u 25. minuti bilo je 2:0 za Belgijance, golove su postigli Verheyen i Mpenza. Ipak Kluivert u 35. smanjuje, a u 80. minuti svojim drugim golom postavlja konačni rezultat. Branko Stupar je igrao do 63. minute, kada je zamijenjen.

U Škotskoj su igrali okrnjeni sastavi Škotske (bez petorice standardnih igrača) i Francuske (nedostajali su Zidane, Candella ...). Francuska je pobjedila 2:0, golovima Wiltorda i Henrya. Interesantno je istaknuti da je to prva pobjeda Francuza u Škotskoj.