Poredak: PSG 6, Bayern 6, Helsinborg 0, Rosenborg 0.

Poredak: Manchester Utd 4, Anderlecht 3, PSV 3, Dinamo 1.

SKUPINA H
Bešiktaš – Barcelona 3:0
Leeds – Milan 1:0
Poredak: Milan 3, Bešiktaš 3, Barcelona 3, Leeds 3.

Pomalo u sjeni Olimpijskih igara odigrane su prve utakmice drugog kola Lige prvaka. Ponovo je bilo mnogo uzbuđenja, poraza favorita, a kolo je obilježeno odlučujućim golovima u posljednjih deset minuta, kojima je razriješeno pitanje pobjednika na čak četiri susreta.

Najdramatičniji od svih susreta bio je onaj u la Coruni, gdje je Deportivo ugostio Hamburg, našeg Nike Kovača i Andreja Panadića. Sama utakmica je bila vrlo izjednačena, a u 43. minuti je Pandiani doveo Španjolce u vodstvo. U nastavku je u 53. minuti izjednačio Barbarez u akciji koju je započeo Kovač, a Mahdavikia nabacio na glavu reprezentativca BiH za izjednačenje. Do kraja utakmice su domaćini imali dominaciju i pokušavali ugroziti obranu Nijemaca no to im nije polazilo za rukom; sve do 94. minute. Tada je u očaju novi vratar Deportiva, Molina, prilično napamet uputio jednu dugačku loptu pred šesnaesterac Hamburga. Lopta je pokraj cjelokupne obrane HSVa nekako došla do zamjene Scalonija, koji je preciznim i jakim udarcem donio pobjedu momčadi iz španjolske pokrajine Galicije. Niko Kovač i Andrej Panadić su solidno odigrali cijeli susret.

Ništa lakše do pobjede nije došao slavni Juventus. Panathinaikos je igrao vrlo otvoreno i na poluvremenu zasluženo držao neriješeno 1:1. Tacchinardi za Talijane i Gumas za Grke, bili su strijelci, a oba pogotka su pala nakon udaraca iz velike daljine. U nastavku se Panathinaikos i dalje solidno držao usprkos dominaciji Torineza. Pobjedu je domaćinima osigurao Trezeguet u 83. minuti, glavom, koji se očigledno pretplatio na “zlatne” golove. Zanimljivo je istaknuti da je Francuz ušao tek kao zamjena u 60. minuti umjesto nezamjetnog Del Piera. Tudor je ponovo odigrao cijeli susret, a kod Grka naši igrači Vlaović i Šarić nisu nastupili.

Nakon dugo vremena slast pobjede osjetio je i Leeds United, pobjedivši u posljednjim trenucima utakmice talijanski Milan. Mlada momčad Leedsa je prilično ambiciozno krenula u novu sezonu, ali su stigle ozljede i pozivi u razne reprezentacije, a s time i niz lošijih rezultata. Upravo zato su u utakmici s Milanom, na domaćem terenu, učinili sve da prekinu lošu seriju. Tvrda, borbena utakmica, po kiši odlučena je tek u 89. minuti, a pogodak je plod pogreške rezervnog vratara Milana Dide, koji nije uspio ukrotiti udarac Bowyera sa velike udaljenosti. Boban i Brnčić nisu nastupili. U drugoj utakmici skupine H Bešiktaš je prilično lagano svladao favorita Barcelonu sa visokih 3:0. Dvostruki strijelac za Bašiktaš bio je Dursun, a treći gol postigao je Nouma, a sve do 78. minute bilo je 1:0. Tako nakon drugog kola sve ekipe u skupini H imaju po jednu pobjedu odnosno tri boda. U skupini F nije bilo puno iznenađenja. Bayern i PSG uvjerljivo su svladali svoje suparnike i na vrhu su skupine sa šest bodova. Vrijednu pobjedu ostvario je Anderlecht protiv PSVa. I tamo je pobjednik odlučen pred kraj utakmice, u 80. minuti, strijelac za Belgijance je bio Dheedene. Jedini remi, prvog dana drugog kola, ostvarili su u Kijevu Dinamo i Manchester odigravši bez golova.