Ostali sportovi

Odbojka OI: Brazil i Italija vodeći

Goran Klarić • četvrtak, 21.09.2000.

Danas u trećem kolu turnira odbojkaša odigranih u Sydneyu u skupini A, pobjedom protiv reprezentacije Nizozemske Brazil je izborio prvo mjesto. Aktualni olimpijski prvaci su mogli upravo u ovom susretu osigurati mirnu završnicu po skupinama i ulazak u četvrfinale. Novu priliku potražit će u subotu protiv Egipta, dok se Brazilci pripremaju za susret s Španjolskom, koja je danas izgubivši od Australije zauzela četvrtu poziciju u skupini. Na trećem mjestu je Kuba koja je danas pobijedila Egipat. Kubu očekuje sljedeći susret upravo sa domaćinom Australijom.

Rezultati skupine A: Brazil - Nizozemska 3-0 (25-20 25-17 27-25), Kuba - Egipat 3-0 (25-11 25-18 25-15), Australija - Španjolska 3-1 (23-25 25-20 25-23 25-19)
Poredak: 1.Brazil 6, 2.Nizozemska 5, 3.Kuba 5, 4.Španjolska 4, 5.Australija 4, 6.Egipat 3

U skupini B situacija je jednako neizvjesna kao i u skupini A, iako su preostala još samo dva susreta do kraja. Talijani su danas uz postavljanje još jednog olimpijskog rekorda, "smrvili" Argentince sa 3:0. Olimpijski rekord je postavljen u prvom setu koji je završio rezultatom 40-38, uz trajanje od 36 minuta. Nakon toga Argentinci, očito demoralizirani gube i preostala dva seta, rezultatima 25-18, 25-14, za konačnih 3:0. Italija je tako zasjela na prvo mjesto u skupini, no sa jednakim brojem bodova odmah iza nje je reprezentacija Rusije, koja je danas vrlo teško došla do pobjede nad Južnom Korejom. Reprezentacija Jugoslavije je danas pokazala vrlo dobru igru protiv Amerikanaca pobjedivši sa 3:0 te tako još uvijek ostala u utrci za najbolje mjesto u skupini, što će morati dokazati već u subotu protiv ipak vrlo dobre Argentine. Talijane očekuje susret s posljednjim u skupini Amerikancima, dok Rusija igra protiv Južne Koreje.

Rezultati skupine A: Rusija - Južna Koreja 3-2 (25-22 22-25 20-25 29-27 17-15), Italija - Argentina 3-0 (40-38 25-18 25-14), Jugoslavija - USA 3-0 (25-15 25-20 25-23)
Poredak: 1.Italija 6, 2.Rusija 6, 3.Argentina 5, 4.Jugoslavija 4, 5.Južna Koreja 3, 6. SAD 3