Banović uzeo bod Bayernu, šestice Werdera i Herthe

Tomislav Pacak • subota, 04.12.2004.

Strijelci su bili iznimno raspoloženi u 16. kolu njemačke Bundeslige - postignuto je čak 30 pogodaka u sedam susreta, a najefikasniji bili su napadači Herthe i Werdera. Ivica Banović postigao je izjednačujući pogodak za Nurnberg protiv vodećeg Bayerna...

Nurnberg je poveo protiv Bayerna pogotkom Mintala u 23. minuti, ali lider preokreće rezultat zahvaljujući Makaayju i Ze Robertu. Ipak, domaćinu bod spašava Banović koji je u 74. minuti realizrao kazneni udarac i "ukrao" bod Bayernu u borbi za prvo mjesto.

Werderu se otvorilo protiv Freiburga, pa je i bez Ivana Klasnića pregazio domaće sa 6:0. Charisteas je postigao hat-trick, dva pogotka dodao je Miroslav Klose, a svoj obol pobjedi jednim golom dao je i playmaker Micoud.

Vezane vijesti

Šest lopti u mrežu protivnika pospremila je i Hertha, nastradala je Borussia (M). Basturk je postigao dva gola za Berlinčane, dok su po jedan zabili Reina, Rafael, Madlung te Marcelinho s bijele točke pred kraj susreta.

Bayer je u uzbudljivoj utakmici svladao Wolfsburg s 2:1 i potvrdio krizu donedavno vodeće momčadi lige. Istina, "vukovi" su poveći već u petoj minuti preko Klimowicza, no drugi dio donio je preokret "apotekara". Prvo je izjednačio Voronjin na samom početku poluvremena, da bi Franca minutu prije kraja donio sva tri boda domaćima.

Stuttgart i Bochum najbolje su se uklopili u efikasno kolo, gledatelji su vidjeli čak sedam pogodaka, a iako konačnih 5:2 za domaće sugerira laku pobjedu, Bochum nije bio tako lak zalogaj. Stuttgart je poveo s 2:0 zahvaljujući autogolu Kalle i golu Kuranyjija, no gosti se vraćaju u egal preko Edua i Maltritza. Domaćina, međutim, bod nije zadovoljio, Hleb je donio 3:2, nakon čega su još Meiner i Kuranyi tresi mrežu gostiju.

Bundesliga, 16. kolo, 4. prosinca: Arminia - Hansa 1:1, Bayer - Wofsburg 2:1, Freiburg - Werder 0:6, HSV - Hannover 0:2, Hertha - Borussia (M) 6:0, Nurnberg - Bayern 2:2, Stuttgart - Bochum 5:2.