Reggina nanijela prvi poraz Juventusu

Branimir Korać • nedjelja, 07.11.2004.

Prva dva susreta desetog kola Serie A donijela su velika slavlja domaćim momčadima. Najveću senzaciju dosadašnjeg dijela prvenstva kreirala je Reggina svladavši Juventus 2:1 što je ujedno i prvi prvenstveni poraz Capellove momčadi...

Slika 1 od 2.

Juventus je doživio prvi ovosezonski poraz. Potpuno neočekivano "Stara dama" pokleknula je u Regginu kod tamošnjeg ligaša kojem je i prije početka prvenstva zagarantirana borba za opstanak. Domaćin je nepredviđene bodove prvi put vidio na obzoru već u 12. minuti kada Colucci nakon pogreške Cannavara trese mrežu gostiju. Slavlje Reggine trajalo je svega dvije minute jer u 14. minuti Zlatan Ibrahimović vraća momčadi na početne pozicije, 1:1. Sredinom prvog dijela, točnije u 26. minuti, Gigi Buffon čini jednu od rijetkih pogrešaka u karijeri i omogućuje Zamboniju slavlje jer Reggina ponovo vodi, 2:1.

Ovog puta za razliku u dosadašnjim susretima, sreća nije bila na strani Juvea. Gosti su napadali, ali lopta nije htjela u gol. U 75. minuti činilo se kako se gostima sreća osmjehnula jer je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti strijelac vodećeg pogotka Colucci. No, to nije ostavilo previše traga na domaćim igračima. Oni su se i dalje grčevito borili za tri velika boda, i na kraju su se izborili. Mala Reggina svladala je veliki Juventus s 2:1.

U drugom susretu današnjeg programa Brescia je kasnim pogotkom Markusa Schoppa zapečatila sudbinu Chieva. Domaća momčad potpuno zasluženo slavi jer je bila bolji protivnik većim dijelom susreta.

REZULTATI DESETOG KOLA: Reggina - Juventus 2:1, Brescia - Chievo 1:0.