Lyon neokrznut u Lensu

Branimir Korać • nedjelja, 07.11.2004.

Lyon je prošao neugodno gostovanje u Lensu i ostao na vrhu ljestvice francuske lige. Neugodno je iznenadio Monaco koji na svom travnjaku nije uspio svladati Ajaccio već je odigrao 2:2...

Loši St.Etienne ugostio je ne puno bolju Nicu. Unatoč tome gledatelji su prisustvola vrlo zanimljivijoj i neizvjesnoj utakmici. Domaćin je poveo u 25. minuti pogotkom Feindouna iz jedanaesterca. Četiri minute kasnije poravnanje. Najbolji igrač gostiju Victor Agali poravnava na 1:1. Taj rezultat na semaforu stoji sve do posljednje minute susreta kada Feindouno svojim drugim pogotkom donosi pobjedu domaćinu.

Rennes je uspješno prošao tradicionalno neugodno gostovanje kod Bastije. Gosti, za koje nije nastupio Ivica Mornar, hrabrom su igrom izborili bod na vrućem terenu na Korzici. Domaćin je prvi došao u vodstvo i to u 39. minuti pogotkom Jaua. Konačnih 1:1 postavio je švedski reprezentativac Kim Källström pogotkom u 77. minuti.

Sochaux je prekinuo dva niza. Niz nepobjedivosti Caena na svom terenu te svoj niz utakmica bez pobjeda na gostujućem terenu. Momčad iz Sochauxa slavila je s 2:0. Prvi pogodak pao je već u 17. minuti, a djelo je Ilana. Drugi pogodak, ujedno i odlučujući, postigao je Zairi u 66. minuti.

Slika 1 od 2.

Lyon je još jednom dokazao da je trenutno najbolja francuska momčad. Bez većih problema slavio je na gostovanju kod Lensa 1:0. Ključni trenutak susreta dogodio se u 35. minuti kada domaći vratar Itandje nespretno reagira i gura loptu u vlastitu mrežu.

Monaco je ponovo prosuo bodove na svom travnjaku. S momčadi kojoj je zagarantirana borba za opstanak, Ajacciom, odigrao je svega 2:2. Gosti su poveli u 16. minuti pogotkom Džodića, ali domaćin preko Saviole i Kallona ipak prelazi u vodstvo. Kada se činilo kako će Monaco doći do sva tri boda, gosti u posljednjoj sekundi susreta Ouadaha poravnavaju na 2:2.

Strasbourg je priredio veliko slavlje svojim navijačima pobjedom nad Bordeauxom 1:0 pogotkom Pagisa u posljednjim trenucima susreta.

Toulouse i Metz odigrali su 1:1. Domaćin je poveo preko Giressea da bi gosti osam minuta prije kraja pogotkom Riberyja poravnali na konačnih 1:1.

REZULTATI 13. KOLA:St Etienne - Nice 2:1, Bastia - Rennes 1:1, Strasbourg - Bordeaux 1:0, Monaco - Ajaccio 2:2, Caen - Sochaux 0:2, Toulouse - Metz 1:1, Lens - Lyon 0:1.