Pogoci Šokote i Krpana za pobjede svojih momčadi

Branimir Korać • nedjelja, 07.11.2004.

Deveto kolo portugalskog prvenstva bilo je sretno za hrvatske napadače. Naš dvojac na privremenom radu u Portugalu Tomo Šokota i Petar Krpan bili su strijelci za svoje klubove. Benfica je bila bolja od Setubala 4:0, a Leiria od Coimbre 1:0...

Tomo Šokota i njegova Benfica u portugalskom prvenstvu igraju sve bolje. U susretu devetog kola Benfica je pregazila do danas trećeplasirani Setubal sa 4:0. Šokota se ponovo upisao u listu strijelaca postigavši drugi pogodak za domaćina u 50. minuti. Inače, Benfica je povela u 31. minuti preko Karadasa. Na 2:0 povisio je Šokota, a treći i četvrti pogodak postigli su Geovanni i Simao Sabrosa.

Slika 1 od 1.

U preostalim susretima Leiria je slavila na gostovanju kod Academice u Coimbri pogotkom Petra Krpana već u drugoj minuti. Krpan poput Šokote igra u odličnoj formi, a ovo mu je već drugi odlučujući pogodak. Prvi je postigao na gostovanju kod Porta za Leirino poravnanje na 1:1. Leiria je s tog gostovanja odnijela bod.

Braga je na svom travnjaku bila uvjerljiva protiv Rio Avea i slavila 3:0. Moreirense je odigrao još jednu lošu utakmicu i na svom travnjaku je poražen od Estorila 2:1. Nacional na svom travnjaku nije uspio slaviti protiv posljednjeplasiranog Gil Vicentea. Susret je završen bez pogodaka.