Schalke dostigao Bayerna

Branimir Korać • nedjelja, 05.12.2004.

U posljednja dva susreta 16. kola Bundeslige nije bilo neočekivanih rezultata. Schalke je u sjajnoj formi, a to je pokazao i na današnjem gostovanju u Dortmundu. Sve bolje igra i Kaiserslautern koji je slavio protiv posustalog Mainza...

Slika 1 od 1.

Schalkeovu sjajnu formu osjetila je i Borussija na svom travnjaku u Dortmundu. Momčad iz Gelsenkirchena pred 83 tisuće navijača ponudila je još jednu sjajnu partiju i slavila 1:0 pogotkom Ailtona u 17. minuti. Ovom pobjedom Schalke se bodovno poravnao na vrhu s prvoplasiranim Bayernom.

Više nego solidno u posljednje vrijeme igra i Kaiserslautern. Nakon očajnog ulaska u prvenstvo, Kaiserslautern je počeo nizati pobjede i polako se udaljava s dna ljestvice. Danas je stradao Mainz koji je poražen 2:0. Kaiserslautern je u vodstvo došao u 20. minuti autogolom Mathiasa Abela, a konačnih 2:0 postavio je Kamil Kosowski u 59. minuti.

Bundesliga, 16. kolo: Kaiserslautern - Mainz 2:0, Borussia (D) - Schalke 0:1.