Slovenija teško porazila pomlađenu Njemačku

Ivan Varat • subota, 15.01.2005.

Prijateljsku utakmicu u Krškom odigrali su Slovenija i Njemačka repriziravši tako finale Europskog prvenstva igranog u Sloveniji prije godinu dana. Povijest se nije ponovila, dapače Slovenci su pomlađenoj njemačkoj reprezentaciji nanijeli težak poraz (27:19)...

Slika 1 od 1.

Prije godinu dana Nijemci su pobijedili domaćine Slovence i tako postali europski prvaci, no očito je da ova nova Njemačka nema niti približno takvu snagu. Slovenci su pred 1200 gledatelja u Krškom vodili tijekom cijelog susreta i bili potpuno bolja momčad. Na odmor se otišlo sa četiri gola prednosti domaćina (14:10), no u nastavku razbranio se vratar Škof i prednost je narasla čak i do plus devet u 40. minuti.

Najbolji kod Slovenije uz Škofa bili su Kozlina, Jovičić i Brumen sa po pet golova, dok je Rutenka zabio četiri. Za Nijemce Frank von Behren postigao je pet, a Torsten Jansen i Oleg Velyky po tri pogotka. Novi prijateljski susret ove dvije reprezentacije igraju u subotu u Celju.