Estudiantes Ciboni donio treću poziciju

Branimir Korać • petak, 04.02.2005.

Cibona VIP završila je nastup u prvoj fazi Eurolige na trećem mjestu skupine A. Nakon pobjede Estudiantesa nad madridskim Realom i definitivno je jasno kako će Cibona bez obzira na rezultat susreta s Prokomom u posljednjem kolu ostati treća...

Slika 1 od 2.

Climamio ostaje u ravnopravnoj borbi za prvo mjesto u skupini A Eurolige. Momčad Jasmina Repeše dosta se namučila protiv Prokoma iz Sopota, ali na kraju je ipak u završnici odigrala mirnije i slavila 71:63. Poljaci su se odlično držali do posljednje četvrtine kada Erazem Lorbek počinje igrati odlično i postaje najzaslužniji za pobjedu Climamija. Nakon odličnog otvaranja posljednje četvrtine od strane domaćina, Poljaci se na dvije i pol minute do kraja susreta vraćaju na svega tri poena zaostatka (64:61), ali Rancik i Douglas vraćaju meč u izvjesnost i donose Climamiju vodstvo 69:61.

Najbolji kod Climamija Erazem Lorbek sa 17 poena i pet skokova i Martin Rancik sa 16 koševa i deset skokova. Vrlo dobri bili su i Ruben Douglas koji je ubacio 15 poena uz 12 skokova te naš Dalibor Bagarić koji je za 21 minutu ubacio osam poena (šut 2/4) uz devet skokova. Kod Prokoma Goran Jagodnik 20 poena i šest skokova i Mark Miller s 15 poena.

Estudiantes je pobjedom nad Realom donio Ciboni treću poziciju. Cibosi su tako i definitivno treći bez obzira na razultate posljednjeg kola. U madridskom derbiju Estudiantes je slavio 90:84. Božo Maljković u ovom susretu nije koristio usluge Fotsisa, Herrerosa i Bullocka. Estudiantes je potpuno zasluženo slavio u ovom susretu. Najvećim dijelom susreta Estudiantes je bio u vodstvu i pobjeda je mogla biti i izraženija. Domaćin je odlično šutirao. Za dvicu su šutirali sjajnih 24/34, a za tricu 10/21 dok je Real imao za dva 50%, a z tri poena slabih 9/27.

Kod Estudiantesa najbolji su bili Ruben Garces s 19 poena i pet skokova te Carlos Suarez s 15 poena. Real su predvodili Mickael Gelabale s 19 poena i šest skokova i Felipe Reyes s 18 poena i devet skokova. Mario Stojić počeo je u petorci i za 26 minuta ubacio je sedam poena (šut 2/7) uz dvije asistencije i ukradene lopte.

Maccabi je pobjedom nad Union Olimpijom i definitivno osigurao poziciju broj jedan u svojoj skupini, a zahvaljujući njegovoj pobjedi u drugi kug ušli su i definitivno AEK i Montepaschi. Momčad Nikole Vujčića slavila je 95:82. Domaćin je krenuo nešto laganije što Ljubljančani koriste i vode 20:9, a kasnije i 40:32. Ipak u drugom dijelu domaćin igra bolje i ponajviše zahvaljujući sjajnom učinku igrača s klupe preokreće rezultat i na kraju lagano slavi.

Kod Maccabija su se istakli Anthony Parker s 22 poena i Sarunas Jasikevicius s 15 poena, pet poena i osam asistencija. Nikola Vujčić na terenu je proveo 15 minuta i postigao sedam poena (šut 3/8) uz četiri skoka i dva dodavanja. Kod Union Olimpije najbolji su bili Sašo Ožbolt s 20 poena i Vladimer Boisa s 18 poena i šest skokova. Marino Baždarić igrao je 28 minuta i ubacio tek jedan poen uz šut 0/5. Marijan Mance za 20 minuta ubacio je 11 poena (šut 3/5).

Panathinaikos je svladao Ulker 79:72 i ostavio Turcima neizvjesnih tjedan dana. Naime, Ulker da bi prošao u drugi krug trebat će pobjedu u posljednjem kolu protiv Tau Ceramice ili se nadati da će Unicaja ili Scavolini ubilježiti poraze. Kod Panathinaikosa u ovom susretu istakli su se Jaka Lakovič s 18 poena i Patrick Femmerling s 11 poena i pet skokova. kod Ulkera najbolji Serkan Erdogan s 18 poena i Eurelijus Zukauskas s 13 poena i deset skokova.

U susretu bez posebnog značaja Benetton je svladao Pau Orthez 91:73. Kod Benettona najbolji Marlon Garnett sa 16 poena i sedam skokova i Denis Marconato sa 14 poena i šest skokova. Pau Orthez predvodili su Mire Chatman sa 17 poena i Thierry Gadou s 13 poena. Davor Marcelić igrao je 23 minute i ubacio osam poena uz šut 3/9.