Italija: Boban se vratio u momčad

Bernard Jurišić • nedjelja, 15.10.2000.

Najvažnija vijest za hrvatske “fanove” talijanske Serije A glasi: Zvonimir Boban vratio se u momčad Milana, odigravši drugih 45 minuta utakmice u Bologni. No, njegov povratak u dres Milaneza u službenom ogledu nije prošao dobro za njegovu momčad. Rosso - neri su pali u 4. minuti sudačke nadoknade, projektilom Piacentinija sa dvadesetak metara, što je izazvalo urnebesnu radost domaćih navijača.

18. Vicenza - 0 (1:4)

Čelo ljestvice preuzela je favorizirana trojka - Roma, Juventus, Lazio. Najimpresivnije su u ova dva kola izgledali rimski “vukovi”, koji su jedina momčad bez primljenog pogotka. Prvijenac u novom dresu zabilježio je i najskuplji Lazijev eksponat - Hernan Crespo, a “orlovi” su uzdigli samopouzdanje pred ogled s Arsenalom u Ligi prvaka narednog tjedna. Igor Tudor sudjelovao je u pobjedi Juventusa protiv Barija na kišom okupanom Delle Alpiju posljednjih 30 minuta.

Uvjerljivu igru i pobjedu pružio je Inter, s novim kormilarom Marcom Tardellijem, koji je već nakon prve utakmice osvojio srca navijača milanskog kluba, otvorenom i lijepom igrom kojom je nadigrao Napoli. Fiorentina je protiv Reggine u posljednje 4 minute preokrenula poraz u pobjedu, a sličan je poduhvat izvela Atalanta u Vicenzi (bez Tomasa), doduše u nešto dužem vremenskom periodu. Verona kod kuće nije uspjela pobijediti čvrsti Udinese, Mario Cvitanović igrao je svih 90 minuta, Ante Šerić ušao je u 59. minuti za domaću momčad.

Parma, Dinamov protivnik u 2. kolu Kupa Uefe ni u drugom susretu nije uspjela zabilježiti puni učinak protiv novaka Brescije, u čijem dresu je Roberto Baggio igrao vrlo dobro, po teškom terenu. Naš Javorčić nije bio u sastavu. Parmi je bod donio slijedeći sastav: Buffon, Sartor (od 80. Benarrivo), F.Cannavaro, Thuram, Conceiçao, Lamouchi, Almeyda, Falsini, Micoud (od 64. Fuser), Amoroso, Milošević.

Rezultati 2. kola: Lazio - Perugia - 3:0, Inter - Napoli - 3:1, Bologna - Milan - 2:1, Brescia - Parma - 0:0, Fiorentina - Reggina - 2:1, Juventus - Bari - 2:0, Lecce - Roma - 0:4, Verona - Udinese - 1:1, Vicenza - Atalanta - 1:2.