Međimurje - Inter: Uspješan početak Zaprešićana

Igor Petrinović • subota, 23.07.2005.

Inter je započeo novu sezonu osvajanjem tri boda na gostovanju. Pred više od 1000 gledatelja, Zaprešićani su u Čakovcu zasluženo svladali Međimurje 2:1 i pobjedom krenuli u lov na Ligu 6.

Međimurje je na kraju prošle sezone bila najbolja momčad lige za ostanak, te su samo zahvaljujući nizu dobrih rezultata u toj fazi natjecanja osigurali ostanak među prvoligašima. Inter se konačno ove sezone našao u ulozi favorita, te su obje momčadi u utakmicu krenule s čvrstom igrom na sredini terena.

Iako su se još uvijek ispitivale snage, momčad Srećka Bogdana u 15. minuti došla je do vodstva. Veznjaku gostiju Stjepanu Poljaku jedna je lopta došla na 18 metara od gola, te mu perfektno poskočila, a on je sjajnim udarcem iz prve s 18 metara prebacio domaćeg vratara za 0:1.

Nakon gola, Međimurje je preuzelo laganu inicijativu, a Guvo je u 20. minuti s pet metara dva puta pokušao matirati vratara gostiju Miškovića, no potonji je bio usješniji u tim dvobojima. Napadi Čakovčana ipak su se isplatili u 35. minuti kad je visoki Kresinger jedan ubačaj s lijeve strane glavom pospremio u mrežu Intera za 1:1.

Drugi dio utakmice pripao je gostima koji su do nove prednosti došli u 15. minuti drugog poluvremena, odnosno 60. minuti susreta. Ovaj put strijelac je bio Pecelj glavom s pet metara, nakon centaršuta igrača utakmice Poljaka.

Međimurje je nakon toga pritisnula, a Interu su se pametnom igrom otvarale kontre. Promjene rezultata više nije bilo, a veliku priliku da donese bod domaćinima imao je ponovno Guvo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, ali je Mišković ponovno bio spretniji pa je «skinuo» njegov udarac. Tako se Inter kući ipak vraća s punim plijenom.

Od svih sudionika, valja istaknuti vratara Intera Miškovića, koji je obranio nekoliko ključnih prigoda Međimuraca, te Poljaka, koji je pogotkom i asistencijom bio jedan od najzaslužnijih za gostujuću pobjedu. U domaćim redovima istakao se Kresinger jedinim pogotkom za svoju momčad.