Mallorca – Racing Santander 2:1
Numancia – Athletic Bilbao 0:0
Osasuna – Oviedo 0:0
Zaragoza – Valladolid 0:0

Ovaj vikend odigrane su, na Iberijskom poluotoku, utakmice 5. kola, a kolo je obilježilo čak šest neodlučenih rezultata i mali broj golova. Od tih šest utakmica, čak četiri su završile najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Derbi utakmica ovog vikenda odigrana je u Madridu, gdje su “kraljevi” na Bernabeu, sa visokih 3:0 porazili lanjske prvake, Deportivo iz la Corune. Na poluvremenu su domaćini već vodili sa 2:0, a to kao da je bilo previše za Deportivo jer u drugom dijelu gotovo da i nisu pokušavali ugroziti gol Reala. Prvi gol postigao je Raul, kada je nakon sjajnog prodora Figa, samo plasirao loptu u mrežu. Drugi gol pao je u najnezgodnije vrijeme za goste, u 45. minuti. Carlos je bio srušen u kaznenom prostoru, a kapetan Hierro precizan sa bijele točke. Točku na i, ove vrijedne pobjede Reala, postavio je pogotkom Gutti u 88. Tri boda donijela su, nakon 412 dana, povratak “kraljeva” na prvo mjesto na ljestvici, a utakmica bi možda mogla biti znakovita za nastavak prvenstva jer smo u njoj možda gledali susret bivšeg i budućeg prvaka.

Još jednu potvrdu činjenice da je Miroslav Blažević pogriješio, uvrštavanjem Roberta Jarnija u startnu jedanaestoricu naše reprezentacija u susretu protiv Škota dobili smo u subotu, jer naš proslavljeni reprezentativac nije odigrao susret 5. kola za svoj Las Palmas. Ipak, i bez Jarnija Las Palmas je uspio ostvariti svoju prvu prvoligašku pobjedu. Usprkos vodstva gostiju iz Malage, pobijedili su 2:1 pogocima u 76. i 83. minuti. Nadamo se samo da zbog Ćirine egzibicije Jarni neće previše produljiti oporavak.

Od ostalih naši igrača zaigrao je samo Alen Peternac, ali tek posljednjih 17 minuta u utakmici bez golova između Zaragoze i Alenovog bivšeg kluba, Valladolida. Vlatko Đolonga nije sudjelovao na gostovanju Alavesa u Vigu, a kuriozitet susreta je da su oba gola pala u prve četiri minute susreta. Javi Moreno je, iz jedanaesterca, doveo goste u vodstvo u 3. minuti, a samo minutu kasnije, Karpin je postavio konačni rezultat susreta, 1:1.

Poredak nakon pet kola: 1. Real Madrid 11