Zagrebu 12. Kup Hrvatske

Vedran Stilin • nedjelja, 17.04.2005.

Rukometaši Zagreba po 12. put od samostalnosti osvojili su hrvatski Kup svladavši u finalu domaćina završnog turnira Osijek Elektromodul s uvjerljivih 12 golova razlike (34:22), čime su još jednom potvrdili svoju odličnu formu pred finale Kupa kupova...

Slika 1 od 1.

Finalni ogled protekao je u dominaciji rukometaša Zagreba koji su od početka do kraja susreta držali rezultat na svojoj strani. On se iz minute u minutu povećavao tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 19:11. Nemoćni i vidno istršeni Osječani niti u nastavku nisu uspjeli pružiti otpor Zagrebu, pa je konačan ishod glasio 34:22.

U susretu za treće mjesto Gorica je s 34:30 bila bolja od Medveščak Infosistema što bi moglo biti značajno ukoliko Zagreb osvoji Kup kupova jer onda bi se Hrvatskoj otvorilo i drugo mjesto u tom natjecanju sljedeće sezone koje bi tako popunila trećeplasirana Gorica.

Hrvatski Kup, susret za treće mjesto: Gorica - Medveščak Infosistem 34:30.
Hrvatski Kup, finale: Zagreb - Osijek Elektromodul 34:22.