NBA: Kasun uspješniji od Kukoča, Dallas uvjerljiv

Bojan Poturica • utorak, 27.12.2005.

U sinoćnjim NBA susretima, Orlando nije imao puno problema protiv Milwaukeeja. Dallas Mavericksi su pregazili Indiana Pacerse te su zasjeli na prvo mjesto Zapada, dok je Phoenix predvođen Borisom Diawom slavio u Minneapolisu...

Orlando Magic je na domaćem terenu pobijedio Milwaukee Buckse 108:93. Steve Francis (21 koš, 6 skokova, 6 asistencija), Grant Hill (20 koševa) i Dwight Howard (19 koševa, 14 skokova) vodili su Magic do desete pobjede u sezoni. Bucksi su pak doživjeli 10. poraz, a najbolje su u njihovim redovima odigrali T.J. Ford (19 koševa, 9 skokova) i Michael Redd (17 koševa, 6 skokova). Toni Kukoč je za 22 minute upisao osam koševa, tri asistencije i dva skoka. Mario Kasun je za šest minuta ubilježio jedan poen i dva skoka.

Dallas Mavericksi nisu imali nikakvih problema protiv Indiana Pacersa usprkos neigranju Keitha Van Horna i Marquisa Danielsa. Dirk Nowitzki (23 koša), Devin Harris (20 koševa, 6 skokova, 5 asistencija), Jerry Stackhouse (15 koševa) i Josh Howard (12 koševa, 10 skokova, 4 ukradene lopte) su bili izrazito raspoloženi u pobjedi 102:80.

Phoenix Sunsi i bez Amarea Stoudemirea igraju odlično ove godine. Iako ne kao prošle, ali Sunsi su stigli do 16. pobjede u sezoni nakon trijumfa u Minneapolisu. Odlično za momčad koja igra bez "najvećeg napadačkog oružja u ligi". Boris Diaw (31 koš - rekord karijere, 11 skokova, 5 asistencija) je odigrao utakmicu karijere, a Steve Nash (24 koša, 12 asistencija, 6 skokova) i Shawn Marion (21 koš, 16 skokova, 4 blokade, 3 ukradene lopte) su bili fantastični. Wally Szczerbiak (27 koševa, 5 skokova) i Kevin Garnett (26 koševa, 19 skokova) su vodili "vukove".

Gordan Giriček nije nastupio u pobjedi Utaha nad Memphisom. Isto vrijedi i za Zorana Planinića koji nije zaigrao u pobjedi Netsa u New Yorku.

Kobe Bryant je zabio "samo" 31 koš uz šut 10-27 iz igre te su Lakersi poraženi u Washingtonu od Wizardsa 94:91. Tako su nakon Miamija, drugi dan u nizu doživjeli još jedan malen poraz. Gilbert Arenas (34 koša, 7 skokova) je vodio "čarobnjake". Kwame Brown nije zadovoljio u povratku u Washington. Za 20 minuta upisao je pet koševa i sedam skokova.