NBA: Gasol bolji od Kobea, Richardson nadigrao LeBrona

Bojan Poturica • nedjelja, 12.02.2006.

Memphis Grizzliesi predvođeni Pau Gasolom nanijeli su poraz Lakersima u Los Angelesu. Jason Richardson je pak vodio Golden State Warriorse protiv Cavaliersa LeBrona Jamesa...

Iako su Lakersi vodili 86:77 u četvrtoj četvrtini te 99:95 minutu i sedam sekundi prije kraja, nisu uspjeli pobijediti Memphis Grizzliese koji su predvođeni Pau Gasolom stigli do pobjede 100:99. Španjolac je upisao 31 koš uz 12 skokova te je na kraju vodio Grizzliese. Pobjedu Memphisu osigurao je bivši "cibos" Chucky Atkins (18 koševa) koji je tri sekunde prije kraja zabio jedno slobodno bacanje za konačnih 100:99.

Kobe Bryant (26 koševa, šut 10-28) je promašio šut za pobjedu s istekom vremena, a za obranu na najboljem strijelcu lige treba se posebno pohvaliti Eddieja Jonesa (25 koševa, 8 skokova). Smush Parker (20 koševa) i Kwame Brown (18 koševa, 8 skokova) odigrali su vrlo dobro kod "jezerčana".

Golden State Warriorsi pobijedili su Cleveland Cavalierse 99:91. Jason Richardson (31 koš, 8 asistencija) je vodio Warriorse u odsustvu Barona Davisa (ozlijedio se krajem prve četvrtine) i Troya Murphyja. Derek Fisher (18 koševa, 6 asistencija) dobro je mijenjao Barona. LeBron James (33 koša, 6 asistencija, 5 skokova) i Zidrunas Ilgauskas (14 koševa, 8 skokova) su vodili Cavalierse.

Toni Kukoč nije nastupio u pobjedi Milwaukeeja protiv Bucksa, baš kao ni Gordan Giriček u porazu Utaha u Houstonu.