NBA: Wade zaustavio Pistonse, Netsi bolji od Bucksa

Bojan Poturica • ponedjeljak, 13.02.2006.

Miami Heat pobijedio je najbolju momčad NBA lige, Detroit Pistonse, zahvaljujući Dwayneu Wadeu koji je postigao poslijednjih 17 koševa svoje momčadi. New Jersey Netsi su ponovno upisali više od 30 asistencija te su pobijedili Buckse...

Miami Heat je po prvi put u sezoni pobijedio momčad koja je prva u svojoj diviziji. Ni manje ni više, Heat je pobijedio Detroit Pistonse, momčad s najboljim omjerom u ligi kojoj je ovo deveti poraz. Najveće zasluge pripadaju Dwayneu Wadeu (37 koševa, 8 skokova) koji postigao posljednjih 17 koševa Miamija nakon što su Pistonsi imali 90:83 više od četiri minute prije kraja. Shaquille O'Neal (31 koš, 8 skokova, 3 blokade) je odigrao najbolju utakmicu sezone.

Chauncey Billups (29 koševa, 10 asistencija), Richard Hamilton (25 koševa, 5 asistencija) i Rasheed Wallace (21 koš) vodili su Pistonse koji su na omjeru 41-9 te su nakon četiri poraza u posljednjih osam utakmica stišali euforiju oko razgovora da će ubilježiti 70 pobjeda u sezoni.

New Jersey Netsi su četvrti put u posljednjih pet utakmica upisali više od 30 asistencija. Netsi su upisali 32 asistencije na 36 pogodaka iz igre. Utakmicu je posjetilo samo pet tisuća navijača zbog velike snježne oluje koja je poharala Newark. Vince Carter (24 koša, 5 asistencija), Jason Kidd (16 koševa, 5 skokova, 5 asistencija, 4 ukradene lopte) i prekaljeni Clifford Robinson (16 koševa) vodili su Netse za koje je Zoran Planinić odigrao jednu minutu koju je iskoristio za jednu asistenciju i jedan skok.

Michael Redd (27 koševa) i T.J. Ford (18 koševa, 6 asistencija, 3 ukradene lopte) su odigrali najbolje kod Bucksa. Toni Kukoč je za šest minuta uknjižio jedan skok i jednu ukradenu loptu.