NBA: Sunsi i Spursi uvjerljivi

Bojan Poturica • petak, 31.03.2006.

Nakon dva uzastopna poraza Phoenix Sunsi slavili su u Indianapolisu protiv Pacersa koji su na poluvremenu umirovili dres Reggieja Millera. San Antonio Spursi su pobijedili Lakerse u Los Angelesu...

Nakon sramotnog poraza od New Jersey Netsa i još jednog uvjerljivog od Milwaukee Bucksa, Phoenix Sunsi iskoristili su neigranje Jermainea O'Neala te su stigli do pobjede u Indianapolisu (114:104). Pacersi su na poluvremenu umirovili dres s brojem 31 Reggieja Millera, ali to im nije pomoglo da odigraju dobro protiv rastrčanih Sunsa.

Shawn Marion (29 koševa, 8 skokova, 6 asistencija, 3 ukradene lopte) i Steve Nash (15 koševa, 13 asistencija, 8 skokova) su odigrali najbolje kod Sunsa, a solidni su bili James Jones (18 koševa, 5 skokova) i Tim Thomas (15 koševa). Kod domaćina su se najviše istaknuli Predrag Stojaković (25 koševa, 7 skokova) i Danny Granger (16 koševa, 6 skokova).

Aktualni prvaci San Antonio Spursi pokazali su Lakersima kako se pobjeđuje u Los Angelesu. Nakon što su vodili samo +1 na poluvremenu, Spursi su sve riješili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 35:18 i na kraju slavili 96:85. Bruce Bowen (10 koševa) i obrana Spursa izludili su Kobea Bryanta koji je postigao samo 23 koša uz loš šut 9-26 i šest izgubljenih lopti. Što se napada tiče, u redovima Spursa šestorica su igrača postigla dvoznamenkasti broj koševa, najviše Tim Duncan (20 koševa, 13 skokova) i Tony Parker (19 koševa, 6 asistencija).