NBA: 11. uzastopna pobjeda Netsa, Kukoč solidan

Bojan Poturica • subota, 01.04.2006.

New Jersey Netsi upisali su 11. uzastopnu pobjedu nakon što su trijumfirali u Altanti protiv domaćih Hawksa 91:88. Milwaukee Bucksi poraženi su u Detroitu, dok su gledatelji u Torontu vidjeli 266 koševa...

New Jersey Netsi stigli su do 11. uzastopne pobjede. "Mrežice" su pobijedile momčad Hawksa u Atlanti rezultatom 91:88 te su sad na omjeru 43-28 s kojim sigurno drže treće mjesto na Istoku. Richard Jefferson (27 koševa, 9 skokova) i Vince Carter (26 koševa, 9 skokova) su vodili svoju momčad, a solidan je bio i Jason Kidd (11 koševa, 6 skokova) koji je imao samo dvije asistencije. Zoran Planinić je na terenu proveo 20 minuta koje je iskoristio za četiri koša i tri skoka. Joe Johnson (22 koša, 8 asistencija, 5 skokova) i Al Harrington (15 koševa, 11 skokova, 7 asistencija) su bili najbolji kod domaćina.

Detroit Pistonsi su na sebi svojstven način pobijedili Milwaukee Buckse. Nakon što su Bucksi otvorili susret s 15:0, Pistonsi su preokrenuli do sredine druge četvrtine, ali su onda gostima dopustili 15:1 seriju kojom su Bucksi zatvorili prvo poluvrijeme. Da stvar bude gora za Pistonse, Bucksi su u trećoj četvrtini vodili i po 18 koševa razlike (65:47), a onda su se pribrali i pobijedili 112:105. "Mi nikad nismo van utakmice, bez obzira na rezultat. Ne možete mjeriti naš ponos", rekao je Chauncey Billups (12 koševa, 11 asistencija) koji je vrlo dobro dirigirao napadima svoje momčadi.

Tayshaun Prince (25 koševa, 6 asistencija, 5 skokova, 3 blokade, 3 ukradene lopte), Richard Hamilton (25 koševa, 6 asistencija) i Rasheed Wallace (21 koš, 10 skokova, 4 blokade) su vodili "konjanike", dok je s klupe vrlo dobar bio Antonio McDyess (18 koševa, 6 skokova). Michael Redd (37 koševa), Charlie Bell (16 koševa) i Maurice Williams (15 koševa, 8 asistencija) su vodili Buckse za koje je naš Toni Kukoč ponovno solidno odigrao. Za 22 minute, Kukoč je upisao šest koševa, pet skokova i dva skoka.

Slika 1 od 2.

Gledatelji u Torontu svjedočili su pravom košarkaškom spektaklu, a ne treba čuditi da su akteri, uz domaće Raptorse, bili Phoenix Sunsi. Susret je završio pobjedom Sunsa 140:126, a za 48 minuta momčadi su postigle čak 266 koševa. Čak su sedmorica Sunsa postigla 14 ili više koševa, a najviše su se istaknuli Boris Diaw (26 koševa, 9 asistencija, 8 skokova), Leandro Barbosa (28 koševa), Shawn Marion (21 koš, 12 skokova, 3 ukradene lopte) i Steve Nash (20 koševa, 10 asistencija). Kod domaćina, najbolji su bili Mike James (36 koševa, 10 asistencija) i Morris Peterson (38 koševa, 8 skokova), dok je vrlo dobar pod košem bio Pape Sow (13 koševa, 15 skokova).

Iako su bili bez Tracyja McGradyja, Houston Rocketsi su pobijedili Washington Wizardse. "Rakete" su slavile 105:103, a ključ pobjede bio je fenomenalni Yao Ming (38 koševa, 11 skokova). Luther Head (20 koševa, 7 skokova) i Rafer Alston (19 koševa, 8 asistencija) su bili vrlo dobri. Antawn Jamison (28 koševa, 9 skokova) i povratnik u momčad Gilbert Arenas (27 koševa, 11 asistencija, 4 ukradene lopte) su bili najbolji kod gostiju.

U odličnom susretu, Philadelphia 76ersi su pobijedili Knickse u Madison Square Gardenu 117:112. Allen Iverson je postigao 47 koševa, uz devet asistencija, šest skokova i tri ukradene lopte, dok je Chris Webber dodao 34 koša i 12 skokova. Kod Knicksa je već postalo uobičajeno da Stephon Marbury puno ne igra (9 minuta), a odlično je priliku iskoristio novak Nate Robinson (34 koša) koji je odigrao utakmicu karijere. Šanse da "Starbury" ostane u Knicksima i sljedeće sezone su oko 1:100.