Bayern i Schalke i dalje pobjeđuju, Soldo strijelac

Ivan Varat, Branimir Korać • subota, 05.03.2005.

U derbiju 24. kola Bundeslige Bayern je na svom stadionu pogotkom Ballacka slavio protiv Werdera iz Bremena, dok je Stuttgart sa 2:1 pobijedio Arminiu Bielfeld, a prvi pogodak djelo je našeg Zvonimira Solde. Schalke i dalje vjerno prati Bavarce...

Derbi 24. kola igran je u Münchenu. Bayern je ugostio Werdera i slavio 1:0 pogotkom Michaela Ballacka već u sedmoj minuti utakmice. Robert Kovač odigrao je svih 90 minuta i to vrlo dobro za Bavarce. Ivan Klasnić nije zaigrao za Werder.

Slika 1 od 2.

Mainz je s 5:0 pregazio Freiburg. U odličnoj utakmici domaćin je potpuno nadigrao neraspoložene goste, a strijelci su bili Gerber, Friedrich, Babatz, Da Silva i Thurk.

Stuttgart je do 47. minute bezuspješno lomio otpor Arminije, a tada je Zvonimir Soldo načeo mrežu gostiju. U 74. minuti Cacau podiže na 2:0, a dvije minute kasnije Boakye smanjuje na konačnih 2:1. Soldo je igrao svih 90 minuta, Boris Živković ušao je u 65., a Jurica Vranješ u 85. minuti.

HSV je pogotkom Daniela Van Buytena iz 21. minute svladao Bayer 1:0. U sastavu Bayera nije bilo neoporavljenog Marka Babića.

Odličan susret u Mönchengladbachu gdje je domaća Borussia ugostila Wolfsburg. Slavili su domaćini pogotkom Sverkosa u 87. minuti. Tomislav Marić igrao je posljednjih 12 minuta za goste.

Hansa je pogotkom Price u 27. minuti svladala na gostovanju Hannover 1:0. Za Hannover je do 67. minute igrao Danijel Štefulj.

Schalke je lako prošlo gostovanje kod Bochuma slavivši 2:0 pogocima Ailtona i Lincolna.

Bundesliga, 05.03.2005., 24. kolo: Hannover 96 - Hansa 0:1, Bayern - Werder 1:0, Borussia (M) - Wolfsburg 1:0, Mainz - Freiburg 5:0, HSV - Bayer 1:0, Stuttgart - Arminia 2:1, Bochum - Schalke 0:2.