Automoto

Motociklizam: Tri talijana na postolju u Italiji, Rossi prvi

Andrej Pezić • nedjelja, 05.06.2005.

Valentino Rossi vrlo teško je uspio pobjediti Max Biaggija na domaćoj stazi pred svojim gledateljima u Italiji četvrti put za redom ove sezone. Dva kruga prije kraja Rossi je preuzeo vodstvo nad svojim zemljakom Biaggijem. Loris Capirossi je bio treći...

Rossi je ovom pobjedom došao do svoje četvrte pobjede od pet odvoženih utrka ove sezone na Yamahi i u ukupnom poretku vodi nad Melandrijem za 49 bodova. Svjetski prvak je utrku započeo sa pole positiona ali je odmah nakon starta pao na četvrto mjesto. Sete Gibernau nije uspio završiti utrku jer je izletio sa staze. U klasi od 250ccm pobjedio je Daniel Pedrosa, a u klasi od 125ccm Gabor Tamalcsi.