Lackovićev Flensburg pobjednik Kupa

Ivan Varat • nedjelja, 17.04.2005.

Rukometaši Flensburga po treći put uzastopno postali su pobjednici Kupa Njemačke. Blaženko Lacković i suigrači u finalu igranom u Color Line Areni u Hamburgu pred oko 13.000 gledatelja s 33:31 u neizvjesnoj utakmici pobijedili su THW Kiel...

Bila je to utakmica velikih preokreta u kojoj se Kiel vraćao iz ponora, no nije imao snage i za pobjedu. U 37. minuti rukometaši Flensburga imali su velikih plus šest (21:15), no u sljedećih jedanest minuta postigli su samo dva, a Kiel devet golova i rezultat je u 48. minuti glasio 24:23 za Kiel.

U neizvjesnoj završnici ekipe su se mijenjale u vodstvu, no Flensburg je došao do pobjede golovima odličnih Klimoveca (5) i Christiansena (8) za konačnih 33:31. Soren Stryger postigao je osam golova od čega šest sa sedam metara, dok je Lacković u pobjedi sudjelovao sa četiri gola. U momčadi našeg trenera Zvonimira Serdarušića najbolji su bili Pettersson s devet i Hagen sa sedam golova.