Šokota: Teško nam padaju ovakve reakcije navijača

Davor Sajko • subota, 01.04.2000.

Tomo Šokota (Snimio: Dražen Patarčić)

Tomo Šokota, NK Dinamo, strijelac prvog pogotka
Ne mogu reći da smo igrali briljantno, ali važno je da smo pobijedili. Zadovoljan sam što sam zabio gol i još kod jednog asistirao. Prvo smo poluvrijeme smo odlično odigrali imali dosta prilika, dok smo u drugom malo pali jer smo imali povoljan rezultat.
Tokom drugog poluvremena s sjeverne tribine počelo je vrijeđanje nekih Dinamovih igrača. Kako u svlačionici reagirate na takvo ponašanje jednog dijela navijača?
Teško nam je. Mislim da nije uredu. Borimo se koliko možemo. Teško nam je s obzirom na ovoliki broj utakmica. Nedostaje nam svježine. Stvarno nam je žao što se navijači okreću protiv nas. Mislim da smo mi najmanje krivi zbog svega ovoga što se događa u klubu.
Kako vidite dalje?
Sad smo pokazali kako treba igrati i samo moramo tako nastaviti. Jer nemamo više pravo na kiks.

Igor Biščan, NK Dinamo, kapetan
Ova nam je pobjeda dobro došla nakon nekoliko loših rezultata i trebala bi biti prekretnici u formi i u kvaliteti igre. S takvim pristupom i igrom moramo nastaviti i u slijedećim utakmicama.
Kako komentirate ponašanje jednog dijela navijača?
Ne bih komentirao.
Navodno se Manchester zainteresirao za Vas?
Već je to pomalo i dosadno. Nije više zanimljivo kao prije. Treba pričekati kraj sezone i onda vidjeti dalje.
Je li to određeni teret?
Malo je opterećenje, ali moram se nositi s tim.
Kako ste zadovoljni svojom igrom?
Nisam baš prezadovoljan svojom igrom. Mislim da sam ispunio sve što je trener tražio pogotovo u obrani, ali mogu i bolje. Međutim, nećemo pobjedi gledati u zube.

Mihael Mikić, NK Dinamo, strijelac drugog pogotka
Trebala nam je ta pobjeda od 3:0 za jedno samopouzdanje pogotovo prije polufinala Kupa u utorak. Mislim da ćemo u slijedećim utakmicama prikazati sve bolju igru i krenuti na bolje.

Ardian Kozniku, NK Dinamo, strijelac trećeg pogotka
Zadovoljan sam svojom igrom, pogotovo postignutim pogotkom. Nisam imao previše prilika za dokazivanje. Ulazio sam u situacijama kad nam je bilo jako teško. Protiv Varteksa kad smo imali dva igrača manje i protiv Slavena. Nadam se da ću nakon ovog postignutog pogotka dobiti više prilika za dokazivanje.

Stjepan Tomas, NK Dinamo
Zadovoljan sam igrom nakon dugog vremena. Kad cijela ekipa zajedno diše, kada pokaže zajedništvo nema problema u igri. Pogotovo u prvom poluvremenu smo imali dosta prilika, dvije prečke. Sve u svemu možemo biti zadovoljni pobjedom od 3:0 koja je na kraju mogal biti i veća.

Elvis Margeta, NK Hrv. Dragovoljac
Dinamo je stvorio, uz dva postignuta pogotka, više prilika pogotovo u prvom poluvremenu, dok smo mi u drugom poluvremenu bili aktivniji. Imali smo nekoliko izrazitih prilika koje nismo iskoristili.

Predrag Jurić, NK Hrv. Dragovoljac, kapetan
Dinamo nas je danas lagano dobio. U prvom poluvremenu nismo se baš naigrali, dok smo u drugom poluvremenu imali više prilika koje nismo iskoristili. Teško je bilo vratiti se nakon 2:0. Na kraju zaslužena pobjeda Dinama.

Vlatko Đolonga, NK Hrv. Dragovoljac
Možemo biti sretni što smo prvo poluvrijeme završili s 2:0. Bili smo potpuno bezopasni. Dinamo nas je stisnuo u naš kazneni prostor. Imali su dvije prečke i još nekoliko izrazitih prilika. Mislili smo iskoristi ovu konfuznu situaciju u Dinamu, ali jednostavno nismo iskoristili svoje prilike.