POREDAK: Bayern 10, Paris SG 9, Rosenborg 6, Helsingborgs 4.

POREDAK: Anderlecht 9, PSV 9, Manchester UTD 7, Dinamo 4.

SKUPINA H
Leeds – Barcelona 1:1
Bešiktaš – Milan 0:2
POREDAK: Milan 10, Leeds 8, Barcelona 5, Bešiktaš 4.

Nakon petog kola lige prvaka momčad koja je najviše profitirala je njemački Hamburg te sa punim puno veselja mogu očekivati posljednje kolo i utakmicu, na domaćem terenu, protiv Deportiva, u kojoj mogu osigurati treće mjesto, ako ne i drugu poziciju, odnosno četvrtfinale Lige prvaka.

Hamburžani su pobjedu ostvarili zahvaljujući dvama crvenim kartonima koje su zaradili Zidane, u 29. minuti, i Davids, u 33. minuti. Već tada HSV je vodio sa 0:1 zahvaljujući golu Pragera, a do kraja su samo utakmicu rutinski priveli kraju, iako su mogli slaviti i sa većom razlikom. Niko Kovač je igrao samo do 17. minute, kada je napustio igru zbog ozljede. Andrej Panadić odigrao je cijelu utakmicu, a bio je i strijelac trećeg gola Hamburga, nakon kojeg je bilo jasno da Juve nema što tražiti u ovoj utakmici. U drugoj utakmice te skupine je Deportivo tek u 82. minuti, golom Pandianija, slavio protiv Panathinaikosa. Danijel Šarić je odigrao cijelu utakmicu, dok Vlaović nije ulazio s klupe za pričuve. U zadnjem kolu igraju HSV protiv Deportiva i Panathinaikos protiv Juventusa. Od sve četiri momčadi jedino su Španjolci osigurali plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Sve ostale momčadi moraju ići na pobjedu, žele li u sljedeće kolo. Stoga se, poznavajući navijanje u Hamburgu i Ateni, možemo nadati paklenim susretima.

Jedina skupina u kojoj je gotovo sve odlučeno je skupina F. Bayern i Paris SG su sigurni četvrtfinalisti. Treće mjesto će vjerovatno pripasti Rosenborgu jer im je, na domaćem terenu, u susretu protiv “sigurnog” Bayerna dovoljan i bod. Helsinborgs bi pak trebao, također na domaćem terenu, pobijediti Paris SG te se nadati u čudo.

Najkompliciranija situacija je u skupini G, gdje su na prva dva mjesta PSV i Anderlecht. Te dvije momčadi se i sastaju u zadnjem kolu, u Eindhovenu. U prvoj utakmici je rezultatom 1:0 slavio Anderlecht te su zasad u prednosti. Pobjeda bilo kojeg od ta dva kluba, uz pretpostavku da će Manchester na Old Traffordu svladati Kijevljane, vodi Manchester u sljedeći krug, naravno uz Anderlecht ili PSV, ovisno tko pobijedi u zdanjem kolu. Ukoliko utakmica PSV-a i Anderlechta završi remijem, a Manchester svlada Dinamo Kiev sve tri momčadi će imati jednak broj bodova. U tom slučaju bi Manchester bio u prednosti pred Anderlechtom i PSV-om

Vrh skupine H drže Milan i Leeds. Milanezi su ponovo, kao i uvijek kada se priča o Zaccheronijevoj smjeni, suvereno pobijedili i to usred Istanbula. Bešiktaš je odigrao vrlo slabo te su već na poluvremenu utakmice gubili od rossonera sa 0:2. Strijelci su bili Ševčenko (39) i Jose Mari (44). Zvonimir Boban je ušao u igru u 72. minuti, a 0:2 je bio i konačni rezultat susreta. U zadnjem kolu se sastaju Milan – Leeds te Barcelona – Bešiktaš. Jedina momčad bez šansi su Turci, koji će ipak pokušati, pobjedom na Neu Campu, izboriti barem treće mjesto i Kup UEFA. Vjerojatnija je ipak pobjeda Katalonaca, koji u tom slučaju moraju čekati rezultat Leedsa sa San Sira. Ukoliko Leeds izgubi, a Barca pobijedi, Barcelona ide dalje. Englezima je za četvrtfinale dovoljno i neriješeno ili bilo koji drugi rezultat Barcelone, osim pobjede. Sve u svemu, biti će uzbuđenja i u zadnjem kolu Lige prvaka.