Cibalia - Dinamo: Modrić i Bošnjak "motori" Dinama u Vinkovcima

Tomislav Pacak, Marin Vuković • subota, 23.07.2005.

Nakon odličnih nastupa u pripremnim utakmicama, navijači Dinama napokon su dočekali vidjeti novo izdanje Dinama i u jednoj natjecateljskoj utakmici. Kao i na pripremama, Zagrepčani su bili uvjerljivi. Četiri pogotka u mreži Cibalije donijela su im i prva tri boda...

Povratnik u Prvu HNL, vinkovačka Cibalia, Dinamu je pružila dostojan otpor tek u prvom dijelu utakmice, iako se taj otpor uglavnom svodio na uspješnu obranu vlastitog gola, a vrlo malo i na napadački dio. U tih početnih 45 minuta lijepo popunjeni vinkovački stadion nije svjedočio nezaboravnoj predstavi.

Slika 1 od 1.

Najvažniji trenutak prvog dijela zbio se u 27. minuti. Lopta je s lijevog krila krenula od Modrića, Ljubojević ju je samo proslijedio do Ivana Bošnjaka na rubu šesnaesterca, koji je prelijepim udarcem matirao Davora Burcsu, usput počistivši paučinu s lijevog gornjeg kuta vinkovačkog gola.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao, kao niti na početku nastavka, sve do trenutka kada su obje momčadi ostale s po deset igrača na terenu. Nakon što je još u prvom poluvremenu Boštjan Cesar "zaradio" razbijenu arkadu zbog udarca laktom, u jednom zračnom duelu na njega je laktom ponovno startao jedan igrač Cibalie. Cesar se krenuo s njim obračunati, a u svađu se umiješao Mario Andričević grubo gurnuvši Cesara. Glavni sudac utakmice Vlado Svilokos obojici je pokazao izravne crvene kartone.

Nakon toga na terenu je postojala samo jedna momčad, ona Dinamova. U 67. minuti udarac iz kuta s desne strane je izveo Dumitru Mitu, a najviši u skoku u šesnaestercu bio je mladi Vedran Ćorluka i povisio prednost Dinama na 0:2. Samo deset minuta kasnije Mitu je ponovno asistent, a egzekutor je najbolji pojedinac današnjeg susreta Luka Modrić. Prisebno je "uštopao" loptu na visini jedanaesterca i neobranjivo je uputio u mrežu Burcse.

Igrala se posljednja minuta susreta kada je odličan udarac prema golu Cibalije uputio kapetan Dinama Zoran Mamić. Burcsa je odlično obranio no loptu je odbio samo do Ivana Bošnjaka, koji je prije vinkovačkog vratara došao do lopte, a ovaj ga je bio prisiljen srušiti. Svilokos je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač za konačnih 0:4 bio je Eduardo Da Silva.

Na kraju, sasvim zaslužena pobjeda Dinama i tri boda za uspješan početak prvenstva. Cibalia je pružila dobru partiju, no u ovom trenutku to je ipak nedovoljno za neki bolji rezultat protiv raspoloženog Dinama. Spomenimo i to da je najbolji svjetski Ultimate Fight borac Mirko Filipović utakmicu prosjedio na klupi i ovaj put nije ulazio u igru.