Cibalia - Rijeka: Riječani razbijeni na Bosutu

Antun Grgić • srijeda, 26.10.2005.

Potez golmana Kalinića u drugoj minuti skoro je smrznuo navijače kluba. Naime, glupim potezom doveo se u situaciju da mora ishitreno reagirati, vraćenu luptu jedva je traljavo ispucao između dva igrača Rijeke. Kako je loše ispucao tako se lopta još brže vratila u njegov šesnaesterac gdje je Sharbini prima i tuče iz neposredne blizine pokraj gola. Isti igrač ima u 10. minuti idealnu šansu za vodstvo. U još boljoj situaciji šalje loptu iznad vratnice.

Cibalia ima više od igre i u 18. minuti vodi. Brzi napad i po boku prolazi Križanović u šesnaestercu obilazi Rendulića koji ga ruši, a sudac se ne dvoumi i pokazuje jedanaesterac za Cibaliju. Isti igrač izvodi kazneni udarac, loptu šalje u desnu stranu Žilićevog gola koji je udarac pročitao ali nije uspio stići niti dotaknuti loptu.

U 21. minuti Rijeka izvodi korner, na ubačenu loptu skače Ivančić i glavom šalje loptu u gol, svi su je vidjeli unutra, no refleksnim trzajem noge Kalinić izbija loptu u teren i ovim potezom se iskupljuje za nesmotrenost napravljenu u drugoj minuti.

Drugo poluvrijeme počinje kao i prvo, šansom gostiju. Loptu upućenu od Ivančića s ruba šesnaesterca, Krpan u izglednoj šansi šalje glavom u golmana Kalinića.

U 49. minuti Cibalia stiže do 2:0. U hrpi igrača unutar peterca, omaleni Stojanovski dolazi do lopte u skoku i trzajem gleve šalje prema golu koja na putu okrzne obrambenog igrača u gužvi te vara golmana na putu u gol. Zasluženo vodstvo. Do 70. minute bilježimo dvije prilike, po jednu na obje strane. Sharbini u 60. minuti šalje loptu preko gola, a Bagarić u 70. izbija sam pred Žilića, no refleksi golmana Rijeke sprečavaju put lopte u gol.

Treći gol je pao iz prekida. slobodan udarac s vrha šesnaesterca na lijevoj strani. Na ubačenu loptu utrčava hrpa igrača, a ona dolazi do Andričevića koji je sam bio iznenađen da je došla do njega, ali je malim trzajem glave skrenuo loptu u Rijekinu mrežu. Neopisivo slavlje na stadionu, budući da je "Tuna" zabio gol.

Kakav je gol zabio Pavličić rijetko se viđa na našim terenima. Toliko je igrača obrane Rijeke poslao u prazno da su gledatelji pomislili da će i njih početi "vozati". Kada je nakon nekoliko izbačenih igrača iz svoje putanje došao do Žilića, manirom Šukerovih rola poslao ga u prazno, a onda hladnokrvno i lagano poslao loptu u mrežu. Ovaj gol i potez dao mu je epitet igrača utakmice. Predstava koju su pružili igrači Cibalije razgalila je duše prisutnih gledatelja, a oni koji nisu došli žalit će dugo zbog propuštene predstave.