Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - prve utakmice, 01.05.2024, 21:00 h, Signal Iduna Park
Suci: Anthony Taylor, Gary Beswick, Adam Nunn (svi Engleska); 4. sudac: Espen Eskas (Norveška)
Borussia Dortmund
Niclas Füllkrug 36'
1:0(1:0) Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Borussia Dortmund nosi prednost na uzvrat, sreća okrenula leđa Parižanima

Branimir Korać • srijeda, 01.05.2024.

U prvom polufinalnom srazu između Borussije Dortmund i PSG-a, pobjedu je odnio domaćin koji tako na uzvrat nosi prednost 1:0. Niclas Füllkrug bio je jedini strijelac u susretu s dosta promašaja na obje strane...

Marco Reus
83'
8
Felix Nmecha
87'
17
Marius Wolf
87'
18
Youssoufa Moukoko
90'
Lucas Beraldo
42'
23
Randal Kolo Muani
65'

Luis Enrique

Odličnu utakmicu odigrali su Borussia Dortmund i PSG. Iako je višen samo jedan pogodak, imalo se što vidjeti, niz prilika na obje strane ostale su neiskorištene.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih pola sata i nije bilo toliko prilika, tek jedan opasniji pokušaj Sabitzera koji je zaustavio Donnarumma i tek nakon jedinog pogotka na susretu sve se razbuktalo.

U 36. minuti Füllkrug je dobio fantastičnu loptu, ušao u 16 metara i lijepo zabio za 1:0. Lucas Hernandez je pokušao blokirati ovaj pokušaj, ali se pritom ozlijedio i morao je napustiti igru.

Do kraja prvog dijela dva pokušaja imao je Sabitzer, posebno opasan bio je onaj u 44. minuti kada je sjajno reagirao Donnmarumma i obranio njegov udarac.

U drugi dio odlično su krenuli Parižani koji su u 51. minuti ostali bez sreće. Ona je potpuno prevagnula na stranu Borussije, dva puta su gosti zatresli vratnicu, prvo Mbappe, a zatim Hakimi.

Pet minuta kasnije jošp jedna sjajna prilika za goster, pred golom je bio na pet metara posve sam Fabian Ruiz, pucao je glavom, ali pokraj gola.

Viotinha je dugačkim loptama radio dosta nereda Nijemcima, ali prijetili su i oni i to najčešpće preko Füllkruga koji je mogao uz malo više koncentracije i do hat-tricka večeras.

Još jednu od prilika koje će Parižani pamtiti je ona Dembelea u 80. minuti, dobio je idealnu loptu na desetak metara i pucao preko gola.

Ostalo je 1:0 u sjajnom susretu u kojem je čudno kako nije bilo više pogodaka.