Orkan iznenadio Agrokor, Megakop nakon sedmeraca

Tomislav Pacak • srijeda, 28.12.2005.

U finalu 35. Kutije šibice igrat će Orkan Profectus i Megakop-Konoba "Luka". Orkan je u finalu prije finala svladao moćni Agrokor s 2:0, dok je Megakop kroz sedmerce prošao čvrsti AMB Kolor...

Slika 2 od 2.

Polufinala nisu do kraja ispunila tribine dvorane 2 Doma sportova, no prvo polufinale zasigurno je zadovoljilo prisutne gledatelje. Prvi favorit turnira, Agrokor (Ćorluka, Salacan, Strupar, Grdović, Purgar. Jarni i društvo) naišao je na "minu", Orkan Profectus uspio ih je nadmašiti s 2:0 i plasirati se u finale legendarnog turnira.

Voditelj Orkana Mirko Đinkić tako je konačno došao do posljednje stepenice, ostaje za vidjeti može li njegova momčad napraviti i taj posljednji korak te svom "šefu" donijeti toliko željenu "Kutiju". Orkan zasigurno ima momčad koja to može učiniti, Dervišagić, Hertl, Lovreković, Morina i društvo pokazali su to i u susretu protiv Agrokora.

Slika 1 od 1.

U taktičkom ratu bilo je jasno kako će pobjednik biti momčad koja prva postigne pogodak, a to je uspjelo Orkanu u 23. minuti kada je Robert Hertl iz okreta pogodio suprotnu stativu i praktički odlučio pobjednika. Dvije minute prije kraja ponovno odlični Korab Morina iskoristio je otvaranje Agrokora i postigao pogodak za 2:0, što je bio i konačan rezultat. Igrači Agrokora nisu mogli nadmudriti izvrsnog Stojkića, pa je Todorić usprkos većem ulaganju nego lani ispao ranije nego na prethodnoj "Kutiji" - 2004. Agrokor je izgubio u finalu od Riva Grupe.

Drugo polufinale donijelo je očekivani "šah" između Megakop-Konobe "Luke" i AMB Kolora koji već godinama dolazi daleko zahvaljujući taktički odličnoj igri, iako neatraktivnoj za publiku. U 10. minuti poveo je AMB usprkos velikoj terenskoj inicijativi Megakopa, a strijelac je bio Zdravko Šapina. Ipak, Megakop je izjednačio već minutu kasnije preko Marija Dokupila.

Imao je Megakop odličnu priliku za pobjedu u regularnih 40 minuta, no izvrsni Sečka obranio je sedmerac Huciki. Sedmerci su, kao i uvijek, bili "lutrija", a s(p)retniji su bili igrači Megakopa koji su zabili sva tri sedmerca (Škrinjar, Bičanić i Mazarekić), dok je tragičar za AMB bio Berislav Alpeza čiji je udarac obranio Čavlina.

Veliko finale 35. Kutije šibica igra se u četvrtak u 20 sati.