Ostali sportovi

Ivković i Križanović uzeli sve

Sportnet • nedjelja, 28.08.2005.

VIP TOUR MASTERS 2005 u Olympic Centru u Pagu, zadnja postaja prvenstva Hrvatske u odbojci na pijesku, završen je dominacijom favorita u obje konkurencije...

Ivković i Križanović u napetom finalnom susretu samo su potvrdili ovogodišnju premoć na VIP Touru. Uzevši sve naslove na ovogodišnjem prvenstvu postavili su nove standarde za nadolazeće generacije pjeskaša. Slično je bilo i kod žena. Prvakinje Hrvatske za 2005. godinu i osvajačice VIP Tour Mastersa 2005 su Zagrepčanke Andrea Jurčić i Tonka Glavaš, koje su u finalnom ogledu, u samo 26 minuta, glatko pobijedile par Bečić D./Jakovac.

Slika 1 od 1.

Jurčić/Glavaš mirno su čekale finale osiguravši naslov prvakinja Hrvatske već pobjedom u polufinalu nad zagrebačkim “kućanicama“ Sesar i Čirjak s 2:0 u setovima. Pomalo neočekivano, u drugom polufinalnom meču pobijedile su Bečić D./Jakovec zbog čega su se Splićanke Ribičić/Barić morale zadovoljiti trećim mjestom izborenim protiv Sesar/Čirjak.

U muškoj konkurenciji finale su očekivano izborili Ivković/Križanović. Protiv Bolića i Jogunice izgubili su prvi set, no na kraju s 15:8 u trećem setu prošli su u finale. Tu su igrali protiv sve boljih Bobuša i Steinochera, koji su se prvi put ove sezone plasirali u finale. Do sada su na sva četiri odigrana turnira zapinjali u polufinalu. U dramatičnom meču pobijedili su Radovčića i Maniera u tri seta, 15:13 u trećem. Splitski par Radovčić/Maniero na kraju je osvojio 3. mjesto pobjedom nad parom Bolić/Jogunica.

Svečanom ceremonijom dodjele nagrada na centralnom terenu završena je još jedna kvalitetna sezona VIP Toura.

Pjeskaška 2005. pamtit će se po prvi put u Hrvatskoj održanom turniru Svjetske serije, VIP Openu u Zagrebu, po prvom noćnom turniru održanom na glavnom gradskom trgu u Splitu, ali i apsolutnoj dominaciji splitskog para Ivković/Križanović koji su osvojili sve turnire ovogodišnjeg Prvenstva Hrvatske.