Automoto

Rossi uzeo pobjedu na kišnoj utrci u Doningtonu

Ante Kojundžić • nedjelja, 24.07.2005.

Talijan Valentino Rossi pobjedio je na VN Velike Britanije, devetoj utrci MotoGP prvenstva. Utrka je vožena po kišnim uvjetima i bit će zapamćena po mnogobrojnim padovima. Čak deset motociklista nije završilo utrku…

Velika borba odvijala se između Rossija, Barrosa i Robertsa, ali sedam krugova prije kraja se Rossi lakoćom odvojio i odnio pobjedu u Doningtonu. Drugo mjesto je zauzeo Kenny Roberts na Suzukiju nakon što je pretekao Barrosa pred kraj utrke. Amerikancu je ovo prvi podij nakon 2002. godine i tadašnjeg trećeg mjesta na VN Brazila. Alex Barros je na svojoj Hondi zauzeo posljednje mjesto na podiju.

Slika 1 od 2.

Četvrto mjesto je osvojio Colin Edwards ispred Carlosa Chece i Lorisa Capirossija. Zbog kiše je mnogo motociklista i odustalo. Među njima valja spomenuti Setea Gibernaua koji je u početku i poveo utrku. Odustali su i Marco Melandri, Max Biaggi, Nicky Hayden, Troy Bayliss

Rossi je nedostižan u ukupnom poretku (211 bodova) s više od sto bodova prednosti ispred drugog u prvenstvu, Marca Melandrija (107 bodova). Bod manje od Melandrija ima Edwards.

U klasi do 250 kubičnih centimetara pobjedu je slavio Francuz Randy de Puniet. Pobjeda, također ostvarena po kišnim uvjetima, prva je za njega ove sezone. Drugo mjesto osvojio je Anthony West, a treće Casey Stoner. Pedrosa je i dalje vodeći u poretku ispred Caseya Stonera.

Pobjedu u najslabijoj klasi je po prvi put u karijeri ostvario Španjolac Julian Simon na KTM-u. Ni ova klasa nije izbjegla kišu. Mjesto niže na podiju je zauzeo Talijan Mike di Meglio. Njegov sunarodnjak, Fabrizio Lai, prošao je ciljem treći. U ovoj klasi bodovno stanje je izjednačeno. Po sto bodova imaju Pasini i Talmacsi pa tako njih dvojica dijele prvo mjesto. Treći je Luthi sa samo bodom zaostatka.

Motociklisti sljedeći nastup imaju zakazan u Njemačkoj za tjedan dana.