Pobjede Heartsa i Celtica, novi kiks Rangersa

Marin Vuković • četvrtak, 27.10.2005.

Dvanaesto kolo škotskog Premiershipa donijelo je novo posrtanje Glasgow Rangersa i to na gostovanju kod najslabije momčadi lige. Za to vrijeme Hearts i Celtic nastavljaju mrtvu trku na vrhu ljestvice...

Rangersi su ispustili dva gola prednosti na gostovanju kod posljednje momčadi lige Livingstona, koji je u prethodnih 11 kola upisao samo tri boda i još uvijek nije osjetio slast pobjede. Nakon što su gosti poveli već u 15. minuti pogotkom Fergusona, a zatim i udvostručili to vodstvo u 54. minuti, svi su očekivali da će aktualni škotski prvaci uzeti sva tri boda. Međutim, dva gola Roberta Snodgrassa u 56. i 64. minuti donijela su Livingstonu drugi uzastopni remi, a Rangersima čak 11 bodova zaostatka za vodećim Heartsom.

Hearts je pak minimalnom pobjedom nad Kilmarnockom održao tri boda prednosti ispred Celtica i unatoč tome što su još uvijek u potrazi za novim menadžerom, nisu ispustili bodove niti dopustili da im problemi u svlačionici poljuljaju samopouzdanje. Za šestu pobjedu Heartsa pred svojim navijačima pobrinuo se Jankauskas u 35. minuti susreta.

Celtic cijelo vrijeme "puše za vrat" vodećem Heartsu te je danas u izvanrednoj predstavi svladao gostujući Motherwell s čak 5:0. Najzaslužniji za ovako impresivnu pobjedu svakako je bio Stilian Petrov, postigavši hat trick, a njemu su se u odličnoj večeri zeleno bijelih pridružili Shaun Maloney i Shunsuke Nakamura s po jednim pogotkom u mreži gostiju.

Škotski Premiership, 12. kolo, 26.10.2005:
Livingston - Glasgow Rangers 2:2, Hearts - Kilmarnock 1:0, Celtic - Motherwell 5:0, Dunfermline - Hibernian 1:2, Inverness CT - Falkirk 0:3, jučer: Aberdeen - Dundee United 2:0.