Derbi jeseni bez pogodaka

Branimir Korać • utorak, 25.10.2005.

U najzanimljivijem susretu 14. kola druge HNL u sjevernoj skupini Bjelovar i Belišće odigrali su bez pogodaka. U južnoj skupini Šibenik je ostao na vrhu pobjedom protiv Mosora s visokih 4:0...

Šibenčani su zadržali vodstvo u južnoj skupini druge HNL. U 14. kolu na Šubićevcu su dočekali Mosor i uvjerljivo slavili s 4:0. U 42. minuti domaćin je konačno uspio probiti čvrstu obranu Mosora i preko Dražena Govića došao u vodstvo. U petoj minuti drugog dijela Ivan Božić podiže na 2:0. U posljednjih 15 minuta Alen Guć i Nikola Đira postavljaju konačnih 4:0. Gosti su posljednjih pola sata igrali bez opravdano isljučenog Davora Višića.

Pomorac je upisao i deveti remi u 14 kola. Na neugodnom gostovanju kod Zadra igrali su 2:2, a do boda su došli u sudačkoj nadoknadi kada je Barać iznenadio vratara Subašića. Zadrani su dva puta vodili pogocima Gudelja i Župana, a uz Baraća strijelac za goste bio je i branič Jerić.

Vatreno je bilo u Imotskom. Segesta je s igračem manje igrala više od sat vremena, ali je umalo odnijela bodove. Domaćin je poveo preko Pinheira u 19. minuti, ali osam minuta kasnije Mile Buinac poravnava na 1:1. U 30. minuti Velibor Vujić ulazi u okršaj sa sucem Pavlešićem i zarađuje crveni karton. No unatoč tome Segesta u 65. minuti dolazi do vodstva preko Marija Medarića. Posljednjih 15 minuta domaćin igra na sve ili ništa i preko Topića i Čuljaka dolazi do pobjede.

Novalja je s minimalnih 1:0 slavila u Karlovcu i tako Karlovčane gurnula na posljednju poziciju na ljestvici. Jedini pogodak postigao je Vlado Petrović u 25. minuti.

S posljednje pozicije pomaknuli su se Solinjani. Oni su pokraj Jadra svladali Naftaša s 3:0. Vrlo je raspoložen bio Romano Obilinović koji postigao dva pogotka, a jedan je bio djelo Gabrića. Niti u ovom susretu nije nedostajalo crvenih kartona. Gostujući trener Albert Pobor isključen je u 60. minuti.

U zagrebačkom derbiju Hrvatski Dragovoljac s minimalnih 1:0 bio je bolji od Croatia Sesvete. Derbi je odlučen u 84. minuti kada je Edo Flego u svom prvom nastupu u dresu Dragovoljca zatresao mrežu mladog Šimića.

Derbi jesenjeg dijela sjeverne skupine Bjelovar i Belišće u tvrdoj utakmici odigrali su bez pogodaka. Bila je to prilično nezanimljiva utakmica koja je razočarala oko tisuću okupljenih gledatelja na Gradskom stadionu.

Marsonia je promijenila trenera i odmah upisala pobjedu. Debi Vjerana Simunića na klupi Brođana uljepšao je pogotkom za pobjedu Velimir Švarić. Marsonia je pobijedila Slavoniju s 1:0.

Čakovec i Grafičar Vodovod podijelili su bodove igravši 1:1. Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti preko Vitkovića, a u 39. minuti nespretno reagira Caban i pogađa svoju mrežu za konačnih 1:1.

Dilj nakon odličnog starta pomalo pada u formi. U ovom kolu poražen je na svom travnjaku od Vukovara 2:1. Pogotke za Vukovarce postigli su Moravčić i Pavlin. Strijelac jedinog pogotka za domaćina bio je Pajić.

Vrlo dobra utakmica igrana je u Molvama. Koprivnica je na gostovanju uzela sva tri boda slavivši s 4:2. Već u prvoj minuti Jambrušić je načeo mrežu Gazdeka, ali Mujkić i Zovko preokreću na 2:1. Ipak raspoloženi Jambrušić pogađa još dva puta mrežu domaćina, a Prpić završava posao u 87. minuti.

Loša utakmica igrana je u Osijeku. Domaći Metalac dvije minute prije kraja uspio je iz jedne od rijetkih prigoda preko Živkovića doći do pobjede.

2. HNL jug, 22. i 23.10.2005, 14. kolo:
Šibenik - Mosor 4:0, Hrvatski Dragovoljac - Croatia Sesvete 1:0, Zadar - Pomorac 2:2, Imotski Termin - Segesta 3:2, Karlovac - Novalja 0:1, Solin - Naftaš 3:0.

2. HNL sjever, 22. i 23.10.2005, 14. kolo:
Čakovec - Grafičar Vodovod 1:1, Dilj - Vukovar 1:2, Bjelovar - Belišće 0:0, Marsonia - Slavonija 1:0, Mladost Molve - Koprivnica 2:4, Metalac - Graničar 1:0.