Varteks - Rijeka: "Bumbari" popravili gol-razliku

Goran Štimec • nedjelja, 12.11.2000.

Po prohladnom subotnjem vremenu nogometaši Varteksa ugostili su Rijeku u utakmici koja u prvih 30-ak minuta nije dala naslućivati nikakav poseban užitak ljubiteljima nogometa, no preostalo vrijeme obilovalo je onime zbog čega se nogomet igra - golovima. Visokom pobjedom od 6:1 Varteks je "povratio" gol-razliku nakon nedavnog 1:7 visokog poraza u Koprivnici protiv Slavena.

Prvih 15 minuta obilovalo je greškama s obje stranice, petljanjima, nespretnostima, čemu je pogodovao i ne baš suh teren. U 8. minuti tek je u redovima Rijeke zaprijetio Kremenović s 18 metara, a četiri minute kasnije uzvratio je Sklepić glavom unutar peterca nakon ubacivanja Šafarića. Nakon toga dugo se ništa se nije dešavalo, možda vrijedi zabilježiti samo dalekometni pokušaj Hrmana - u vratara Tafru.

0:1 - Rijeka je prva povela, zaledivši još više hladne tribine. Dragičević je ukrao loptu Režiću, ušao u šesnaestarac, a onda mu nije bilo teško savladati istrčalog Šimunića. Bila je to 38. minuta.

1:1 - Domaćini su imali sreće što su vrlo brzo izjednačili, već nakon šest minuta. Igrači Rijeke loše su odigrali u obrani, pogrešno ispucali loptu. Ona dolazi do Bjelanovića, koje je proslijeđuje Drobneu, a slovenski napadač Varteksa s nekih 14 metara zdesna vraća stvari na početak.

2:1 - No, već u sljedećem napadu Varteks dolazi u vodstvo. Bio je to mat u tri poteza: Kastel je sa svoje polovice dijagonalom pronašao Drobnea na lijevoj strani, a ovaj iz prve prebacio na desno prema Sklepiću, koji povisuje rezultat. Tada se otišlo na odmor.

3:1 - U prvoj minuti nastavka, Varteks još povećava vodstvo. Sabolčki centrira sa svoje, desne pozicije, Mijatović kratko odbija, ali lopta dolazi do Bjelanovića koji ponovo "pokreće" tribine. Činilo se tada da će tu biti još "safta", Rijeka se morala otvoriti, a Varteks je igrao sve razigranije, poletnije i bolje. I do kraja nanizano još tri pogotka...

4:1 - Nakon nekoliko poluprilika Varteksa, Karić prekrasnim volejom s 12-ak metara savladava Tafru nakon centaršuta Sabolčkog.

5:1 - Pravi nered napravio je Sklepić u obrani gostiju. Uzeo je loptu, prošao okomito kroz gusto raspoređene igrače, izašao iz te gužve, a tada je Tafra bio već potpuno nemoćan.

6:1 - Dupli pas Sklepić - Karić, koji su i bili najbolji pojedinci večeras, izbacio je Sklepića desno iskosa pred Tafru, Sklepić odmjerenom loptom zaobilazi vratara gostiju, ali drma lijevu vratnicu. Međutim, tu je najbliži odbijenoj lopti bio Bjelanović i zapečatio neslavan poraz Rijeke.

Mogao je Miličić u 83. minuti ublažiti visoki poraz Rijeke. Hasančić ga je odlično proigrao, ovaj je izašao sam pred Šimunića, no tada i zakomplicirao situaciju pokušavajući ga zaobići. Jako iskosa sa desne strane uspio je tek zapucati preko vratiju.

Izjave nakon utakmice

Nenad Gračan, trener Varteksa: "Jasno je da ovo zaslužena pobjeda Varteksa, čestitke njima. Mislim da je ključan bio treći pogodak Varteksa. Tada smo se morali otvoriti i stizati vodstvo, a igrači Varteksa to su maksimalno iskoristili."

Kako komentirate negativno skandiranje Armade prema Vama?

"Jasno je da navijače zanima samo rezultat, da ih ne zanimaju opravdanja vezana uz stanje u klubu, stanje igrača, stanje trenera."

Ivan Katalinić, trener Varteksa: "Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu, taktički smo igrali odlično, čekali da se Rijeka otvori. Primili smo pogodak nakon naše grube pogreške, no imali smo i sreće da smo se brzo vratili."

Hrvoje Sklepić, igrač Varteksa: "Prvo poluvrijem smo odigrali prilično neagresivno, prihvatili smo Rijekinu sporu igru. Drugi dio je zato donio odličan nogomet, pa mislim da je konačno i zahtijeva varaždinska publika došla na svoje."