Vodeći dvojac očekivano, Roma bolja od Intera

Igor Dragozetić • srijeda, 26.10.2005.

Nakon 9. kola Serie A nema značajnijih promjena na vrhu. Juventus je ubilježio i devetu ovosezonsku pobjedu, dok je Milan preokrenuo rezultat u srazu s Empolijem. Drugi milanski klub pred svojom je publikom poražen od Rome...

Na stadionu Delle Alpi, Juve je dočekao Sampdoriju. Gostujući snovi o osvojenim bodovima trajali su do 41. minute kada David Trezeguet dovodi crno-bijele u vodstvo. Sve dvojbe oko krajnjeg ishoda riješio je Mutu pogotkom u 57. minuti.

Empoli je dočekao Milana i zabrinuo navijače rosso-nera nakon što se u 34. minuti Vannucchijev udarac odbio od Darija Šimića i završio iza Dide. Međutim tada na scenu stupa Alberto Gilardino. U smiraju prvoga dijela pogađa mrežu nakon ubačaja Kaladzea, a zatim u 50. minuti dovodi goste u vodstvo. Samo pet minuta kasnije Vieri pogađa glavom za konačnih 1:3.

Nakon gradskoga derbija Roma je došla na noge Interu. Gosti nisu mogli ni poželjeti bolji početak. Nakon 12 minuta igre Montella dovodi Rimljane u vodstvo. U 30. minuti na semaforu stoji 0:2, a "krivac" je Francesco Totti. Kapetan Rome postiže svoj drugi gol početkom drugog dijela sigurnim izvođenjem kaznenog udarca. Inter se nakon toga trgnuo, ali dva pogotka Adriana bilo je sve što je crno-plava momčad bila u stanju učiniti.

Izrazito zanimljivo bilo je na Olimpicu gdje je Lazio dočekao Chievo. Poveli su domaći preko Rocchija. Chievo je dvama pogocima u drugome dijelu došao do prednosti no u posljednjim trenucima susreta Lazio dolazi do boda zahvaljujući dobro izvedenom penalu Massima Odda.