CSKA ispao, Crvena zvezda dobila svoj Heerenveen

Filip Galić • srijeda, 14.12.2005.

Svakakve utakmice su se danas odigrale u Kupu Uefe. Ipak, nije bilo prostora za senzacije. Oni koji su imali status favorita prije ovog kola su prošli dalje, oni koji nisu su ispali.

Skupina E: Basel se klanja Zvezdi

Slika 1 od 2.

Jedna minuta je trebala Crvenoj zvezdi da prođe u treće kolo UEFA Kupa. Basta i Đokaj su donijeli prednost gostima od 2:0 i činilo se da će Strasbourg prepustiti Srbima prijeko potrebnu pobjedu. No u zadnjih 11 minuta, šokirao ih je Gameiro koji ih je s trećeg mjesta gurnuo na četvrto, s četiri osvojena boda. Francuzima su zahvaljivali Švicarci, Basel točnije. Gubili su od Rome 3:0 preko Taddeija, Tottija i Nonde. Petrić je smanjio, ali nikoga to nije brinulo, čim su saznali za preokret u zadnjim minutama u Strasbourgu.

Vezane vijesti

Skupina F: CSKA Moskva out

I to se dogodilo, CSKA Moskva se nije provukla dalje, Heerenveen je u zadnjim trenucima porazio Levskog iz Sofije, dok je Marseille svladao Dinamo Bukurešt i potvrdio prvo mjesto. Levski je u Nizozemskoj poveo preko Ivanova, no Samaras izjednačuje dvije minute potom. Konačnih 2:1 postavlja Hanssen u 90. minuti. Marseille je preko Cesara i Delfima vodio 2:0 da bi Niculescu dao blagu nadu Rumunjima za hvatanje nekog boda, što se nije dogodilo. Dalje idu Marseille, Levski i Heerenveen.

Skupina G: Potop Rennesa, Stuttgart treći

Slika 2 od 3.

U ovoj skupini je bilo sve jasno. Stuttgart je trebao visoku pobjedu da ode sa trećeg mjesta, ali sve što je dobio jest bodovno izjednačenje sa Šahtarom i Rapidom. Golovi Gomeza donijeli su Nijemcima ogromnu prednost nad Rapidom, koju je smanjio Burdujan.

PAOK je demolirao Rennes i ostavio ih na nula bodova. Rochat je autogolom donio prednost Grcima, nakon toga Christodoupoulos povisuje na 2:0. Briand smanjuje na 2:1, no u zadnjih 11 minuta, katastrofa francuske obrane. Yiasoumi, Salgipidis i opet Yisaoumi su donijeli ogromnu pobjedu PAOK-u, točno za kraj europske sezone.

Skupina H: Bolton remijem u iduće kolo

Sve što je trebalo ovdje znati je hoće li Bolton ispustiti veliku šansu za prolaz dalje i hoće li Besiktas napraviti veliko čudo. Nije se dogodilo ništa od toga. Bolton je vodio protiv Seville golom N'Gottyja desetak minuta prije nego je Correira izjednačio. Besiktas je golovima Toramana i Youle dobio Vitoriju u gostima 3:1. Počasni gol za domaćina dao je Saganowski.