Italija: Tudor i Vugrinec donijeli bodove

Bernard Jurišić • nedjelja, 12.11.2000.

Dvojica hrvatskih reprezentativaca donijeli su bodove svojim momčadima u 6. kolu talijanske Serije A. Još u subotu je Igor Tudor postigao pogodak i bio proglašen najboljim igračem “zebri” u derbiju protiv prvaka Lazija, koji je bio dovoljan samo za bod.

18. Napoli - 2 (6:14)

U nedjelju je Davor Vugrinec bio autor senzacionalne pobjede Leccea na San Siru, kod Intera. doduše, porazi Intera više i nisu senzacija, više tom nazivu pogoduje činjenica da je ovo prva pobjeda Leccea protiv Milana na San Siru u njegovoj povijesti. Vugrinec je svoj posao obavio i izašao 10 minuta prije kraja. Na drugoj strani, junak europskog prolaska Intera, Dario Šimić, na poluvremenu je morao ustupiti mjesto povratniku Christianu Vieriju.

Čelo je ponovno zauzela vrlo dobra Roma, predvođena autoritativnim kapetanom Francesom Tottijem. Momčad Fabija Capella namučila se protiv Reggine, ali je i bez Batistute imala dovoljno aduta za slavlje. Visoko su još uvijek Atalanta i Udinese. Atalanta je u subotu pobijedila Bresciju, dok je Udinese poražen u noćnom nedjeljnom terminu od Parme, pogocima primljenim u zadnjih 10 minuta.

Milan je uspio vratiti osmijeh na lice svog direktora Adriana Gallianija, dobrom predstavom i pobjedom u Bariju. Igrali su bez Bobana, koji je čitavu utakmicu gledao s klupe, a pobjeda ih je odmah lansirala daleko od ružnog donjeg dijela ljestvice, kojeg su prepustili - Interu. Na dnu se formirala četvorka koja nakon 6 kola zaostaje već 4 boda za “spasonosnim” 14. mjestom.

Rezultati 6. kola: Juventus - Lazio - 1:1, Atalanta - Brescia - 2:0, Bari - Milan - 1:3, Bologna - Fiorentina - 1:1, Inter - Lecce - 0:1, Parma - Udinese - 2:0, Perugia - Napoli - 1:1, Roma - Reggina - 2:1, Vicenza - Verona - 2:2