Cibalia: Na redu je - Dinamo

Hrvoje Niče • nedjelja, 02.04.2000.

Vratar Marić - siguran na golu Cibalije (Snimio: Dražen Patarčić)

U dramatičnom susretu između Zagreba i Cibalije, po prvi puta u povijesti HNL slavili su Vinkovčani u Kranjčevićevoj ulici protiv Zagreba. Iako se nakon isteka regularnog dijela susreta činilo da Cibalia opet ide kući praznih ruku, toga su nas razuvjerili napadači Bošnjak i Bartolović. Iako su igrači Cibalije i prije trebali doći do pogotka, s obzirom na to da je Zagreb od 33. minute igrao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Perića. S(p)retno su napadači Bošnjak i Bartolović nakon neiskorištenih šansi Bulea i Šimića matirali nemoćnog Mihačića u sudčevoj nadoknadi vremena od 4 minute. Uz njih dvojicu, za ova tri boda zasigurno je najzaslužniji vratar Marić, koji je obrani svije mrtve šanse Zagreba na samom kraju susreta : ”Nakon što je se Perić ozlijedio na Kup utakmici u Osijeku, pružila mi se prilika koju samo objeručke prihvatio. U jučerašnjoj utakmici smo dominirali tijekom cijelog susreta, no lopta sve do same završnice nije htjela u gol. Zagreb nam je dao jedan kiks gol, no naši napadači su nam na kraju susreta donijeli zasluženu pobjedu s obzirom na učinjeno tijekom cijele utakmice”.

Sada na red dolazi Kup susret s Dinamom, što očekujete u toj iznimno važnoj utakmici ? ”Pa, mi ćemo svakako pokušati pobijediti, premda to neće biti nimalo lagano s obzirom da znamo tko je i što je Dinamo u našem nogometu. Vjerujem da nam se neće ponoviti prošlojesenskih 4:1, te da će naši napadači postići dovoljno golova, kako bi mirno išli na uzvrat u Zagreb” - završio je Marić.

Inače, nakon sinoćnjeg povratka iz Zagreba, u popularnom okupljalištu mladih Jet-setu okupio se mlađi dio momčadi Cibalije, gdje je najglasniji bi Ivan Bošnjak, koji je skandirao Dinamo, Dinamo! Što je to značilo - probajte odgonetnuti sami...