Vratio se Dado Pršo!

Marin Vuković • subota, 21.01.2006.

Nakon dugotrajne ozljede i traženja forme u posljednjih nekoliko utakmica, Dado Pršo se vratio onome što najbolje zna - postizanju pogodaka. U visokoj pobjedi Rangersa nad Livingstonom postigao je dva, najavivši tako svoj povratak u formu...

Kako se brzo zaboravlja tko je bio glavna figura u osvajanju naslova prvaka Škotske prošle sezone. Nakon ozljede koja ga je na duže vrijeme izbacila iz stroja, Dado Pršo ponovno mora dokazivati da mu je mjesto u prvih 11. Istina je, još uvijek nema snage za svih 90 minuta, ali su ga sigurno zaboljele priče kako mu nema mjesta u početnih 11 zbog odlične forme Krisa Boyda i Petera Lovenkrandsa. Niti danas Pršo nije počeo utakmicu, već je u 63. minuti zamijenio Lovenkrandsa, no odigrao je odličnih pola sata, dvaput zatresavši mrežu Livingstona, inače posljednje momčadi škotskog Premiershipa.

Slika 1 od 2.

Već spomenuti Kris Boyd također je bio raspoložen te je također postigao dva pogotka, prvoga već u osmoj minuti za vodstvo domaćih. Livingston iznenađuje u 52. minuti golom Gabora Vinczea za izjednačenje, no samo četiri minute kasnije ponovno vode Rangersi, a ponovno je strijelac Boyd. Nakon toga u igru ulazi Pršo i golovima u 89. i 90. minuti postavlja konačnih 4:1 za domaće, koji nakon novog kiksa Heartsa mogu ciljati čak i na Ligu prvaka. Ono što se do prije nekoliko kola činilo gotovo nemogućom misijom, sada se nalazi "samo" sedam bodova od Rangersa.

Polako, ali sigurno, Hearts gubi korak s vodećim Celticom i sve je manje nade da mogu iznenaditi i osvojiti naslov prvaka Škotske. Nakon ne toliko lijepe i atraktivne utakmice poraženi su na gostovanju kod Kilmarnocka s 1:0. Jedinu loptu je u mrežu gostiju smjestio Danny Invincibile, iskoristivši gužvu u šesnaestercu Heartsa na samom početku drugog poluvremena. Prednost Celtica ispred Heartsa sada iznosi sedam bodova, a može biti još veća ukoliko Kelti sutra svladaju Motherwell.

Treće mjesto na ljestvici, ono koje vodi u Kup Uefe, trenutno drži Hibernian kojemu sigurno nije lako kada mu u leđa pušu Glasgow Rangersi. Iako je pretposljednji Dunfermline odigrao solidnu utakmicu i do posljednje četvrtine utakmice držao susret u egalu, Hibsi su na kraju slavili s uvjerljivih 3:1. Dva pogotka djelo su Dereka Riordana, dok je posljednjega postigao Steven Fletcher. Kod gostiju strijelac je bio Simon Donnelly.

Falkirk je na svom stadionu doživio težak poraz od Invernessa CT. Na kraju je bilo visokih 4:1 za goste, koji su nedavno ostali bez trenera Craiga Brewstera, pa je momčad morao preuzeti v.d. trenera Charlie Christie. Kako je danas obavio odličan posao, sljedećeg tjedna bi ono "v.d." moglo postati prošlost.

Škotski Premiership, 23. kolo, 21.01.2006:
Glasgow Rangers - Livingston 4:1, Dundee United - Aberdeen 1:1, Falkirk - Inverness CT 1:4, Hibernian - Dunfermline 3:1, Kilmarnock - Hearts 1:0.