Osijek - Cibalia: Teško, ali zasluženo

Nikola Patković • nedjelja, 12.11.2000.

Najbolja momčad hrvatskog prvenstva mogla je protiv Cibalije diskreditirati sve što je do sada učinila. No, igrači Osijeka u inat svima pobjeđuju i kada igraju slabije nego što se od njih očekuje. Zapravo se takav susret i očekivao, no da će gosti do 12. minute već tri puta držati ključne poteze, nitko nije očekivao. Na sreću Osječana Velimir Grgić vjerojatno je gledao susret Rapid - Osijek, pa se u sva tri situacije možda i uplašio Vladimira Balića.

Domaći su igrali bezidejno, a gosti su protuudarima izazivali opću opasnost u svakoj situaciji u kojoj su se našli. Davor Čop nije mogao vjerovati što su sve u stanju njegovi igrači promašiti. Kasnije je pričao kako mu nije jasno da mogu primiti tako početničke golove.

Osijek je u prvom dijelu tek jednom bio opasan. Beširević je s 30 metara pucao, a Marić izvadio iz desnog gornjeg kuta. U nastavku je Osijek konačno krenuo i pogodio u 55. minuti iz trećeg pokušaja. Prethodno je Vuka zakasnio na ubačaj Mitua, a potom je Prišč zaobišao Marića i otišao u gol-aut. U 55. minuti Beširević je ubacio, a Vuka glavom svladao Marića.

Nastavak je ponudio uglavnom liječničke intervencije na obje strane, a u 80. minuti Jukić je bio sporiji od Marića. Drugi gol došao je u 84. minuti. Beširević je prebacio vinkovačku obranu, a na drugoj strani Bjelica sa preko 20 metara šalje volej iza Marića. Perfektan potez, vjerojatno najboljg hrvatskog igrača u ovom trenutku. Potvrdu pobjede donio je Zrilić u 93. minuti, samo minutu nakon što se po prvi put u zadnjih šest mjeseci pojavio u sastavu. Ergović je ubacio prema Bjelici, ovaj glavom spustio za Zrilića koji donosi uvjerljivih 3:0.