Marseille nastavlja poklanjati bodove

Igor Petrinović • ponedjeljak, 05.12.2005.

U 17. kolu Le Championnata, Olympique Marseille je izvukao bod u Nancyu, dok su Lens i Rennes iskoristili domaće pobjede za uspon na prvenstvenoj ljestvici.

Slika 1 od 2.

Marseille nastavlja sa sijanjem bodova. Do boda je ovog puta na svom terenu došao Nancy. Iako je Marseille imao nešto više od igre, do vodstva su u 49. minuti došli domaći nogometaši preko Zerke nakon pomutnje u obrambenim redovima Olympiquea. Konačnih i najpravednijih 1:1 djelo je Senegalca Nianga 11 minuta kasnije.

Lens je u derbiju nadoknadio zaostatak od jednog gola s početka susreta i svladao St. Etienne. Zelene je do vodstva doveo Perrin u 25. minuti, no već u 34. Thomert je izjednačio. Konačni rezultat postavio je svojim sedmim golom sezone Cousine u 64. minuti.

Rennes je pobjedio Nicu s minimalnih 1:0. Samo dvije minute nakon što je isključen gostujući branić Tchato, jedini pogodak na utakmici glavom je postigao Frei.

Le Championat, 4. prosinac, 17. kolo: Rennes - Nice 1:0, Nancy - Marseille 1:1, Lens - St. Etienne 2:1.