Šibenik i Belišće u stilu lidera završili jesenju polusezonu

Branimir Korać • utorak, 06.12.2005.

Posljednji susreti ove jeseni u obje skupine Druge HNL donijeli su velik broj pogodaka. Lideri skupina Šibenik i Belišće jesen su završili pobjedama na svom travnjaku...

U posljednjem susretu ove godine Zadar je na svom travnjaku svladao Imotski s 3:1 i tako se aktivno uključio u borbu za jedinstvenu Dugu HNL. Sam ulazak u utakmicu dao je za naslutiti kako će krajnji rezultat biti povoljan za Zadrane. Nakon nekoliko odličnih prigoda poveli su pogotkom Želimira Terkeša u 18. minuti. U 34. minuti već je 2:0, a strijelac je raspoloženi Dragan Župan. Tri minute kasnije gosti se vraćaju u igru pogotkom Milardovića, no u samoj završnici prvog dijela ostaju bez neopreznog Mandarića koji zarađuje drugi žuti karton što olakšava posao Zadru. Konačnih 3:1 postavlja ponajbolji Zadranin ove sezone Želimir Terkeš.

Šibenčani su imali lak posao protiv slabe Segeste i slavili 2:0. Božić i Gović bili su strijelci za pobjedu Šibenika koji je tako potvrdio uvjerljivi naslov jesenskog prvaka. Segesta je ostala zacementirana za dno ljestvice.

U derbiju začelja Mosor je s 3:2 bio bolji od Solina. U vrlo zanimljivom susretu gosti iz Solina poveli su preko Jurčićau 14. minuti, a u 28. poravnava Runje. U samoj završnici prvog poluvremena Rožić dovodi Mosor u vodstvo. U drugi dio obje momčadi ulaze odlučno, a gosti prvi dolaze do pogotka u 54. minuti preko Obilinovića. No, već tri minute kasnije Petričić vraća prednost domaćinu i do kraja susreta ostaje ovih 3:2.

Derbi kola igran je u Kostreni gdje je domaći Pomorac bio bolji od Novalje s 2:1. U nervoznom susretu pred gotovo tisuću posjetitelja domaćin je slavio pogotkom veterana Damira Milinovića u sudačkoj nadoknadi. Inače, Pomorac je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preko Edija Petrovića da bi poravnao Krišto u 78. minuti.

Croatia Sesvete s 3:0 je svladala Naftaš te ga preskočila i jesen završila na trećoj poziciji. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Željko Ačkar dok je jedan pogodak postigao Popović.

Visoku pobjedu upisao je i Hrvatski dragovoljac protiv Karlovca. Dragovoljci su slavili 3:1. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli preko Žitka, a Zlatar i Flego do kraja poluvremena preokreću rezultat. U samoj završnici susreta odlični Flego postiže svoj drugi pogodak za konačnih 3:1.

U sjevernoj skupini posljednje kolo ove jeseni donijelo je pravu golijadu. Belišćani su prvo mjesto potvrdili pobjedom nad Koprivnicom 3:0. Hannich je doveo jesenje prvake u vodstvo u 18. minuti, a u drugom dijelu konačnih 3:0 postavljaju najbolji igrač Belišća ove jeseni Kruno Žaja i Kolarić.

Čakovec je s 3:1 bio bolji od Slavonije. Nakon slabog prvog dijela već na samom startu drugog poluvremena Šoltić dovodi Čakovec u vodstvo. U 56. minuti Šišić poravnava na 1:1, a Čakovčanima pobjedu donose Debelec i Golubić.

Nakon odličnog ulaska u sezonu, Bjelovar je posustao i jesen završio porazom na svom travnjaku od Marsonije 3:2. Dva puta je Bjelovar vodio pogocima Tokića, ali Dujak i Švarić poravnavaju, a ovaj posljednji i donosi Brođanima pobjedu.

Nakon sramotnog poraza u Osijeku od Metalca u prošlom kolu, Dilj je na svom travnjaku bio bolji od Mladosti sa 4:0. Bošnjak, Raić-Sudar, Bradić i Maričić bili su strijelci za Vinkovčane.

Uvjerljivih 6:0 upisao je Vukovar protiv Graničara. U odličnom susretu Vukovar je bez problema slavio. Strijelci su bili Moravčić dvaput, Milovanović i Pavlin te gostujući igrači Čošković i Panić koji su postigli autogolove.

Druga HNL jug, 06.12.2005., 20. kolo:
Šibenik - Segesta 2:0, Pomorac - Novalja 2:1, Croatia Sesvete - Naftaš 3:0, Mosor - Solin 3:2, Hrvatski dragovoljac - Karlovac 3:1, Zadar - Imotski Termin 3:1.

Druga HNL sjever, 06.12.2005., 20. kolo:
Čakovec - Slavonija 3:1, Belišće - Koprivnica 3:0, Vukovar - Graničar 6:0, Grafičar Vodovod - Metalac 1:0, Dilj - Mladost 4:0, Bjelovar - Marsonia 2:3.