Aračić, Hertha. od 80. minute
Tapalović, München 1860, od 56. minute
Živković, Bayer, 90 minuta
R.Kovač, Bayer, 90 minuta

Nakon odigranog 27. kola Bayer je iskoristio kiks Bayerna i zasjeo sam na čelo tablice. Na dnu tablice zakuhala se borba za opstanak gdje je čak pet momčadi unutar tri boda. Zahvaljujući Kahnovim intervencijama Bayern se s gostovanja u Wolfsburgu vratio s jednim bodom i tako za vodećim Bayerom zaostaje dva boda. Bayern je poveo pogotkom Janckera, međutim u nastavku Wolfsburg je poravnao rezultat. Bayern je pokušao do kraja doći do sva tri boda, ali svi pokušaji svodili su se na neuspjele individualne akcije. Bayer je u Münchenu uspio osvojiti sva tri boda protiv München 1860. Nakon slabog prvog poluvremena Bayer je u nastavku u samo pet minuta poveo s 2:0, a domaći 60-eri do kraja susreta nisu uspjeli iskoristiti terensku premoć i poravnati rezultat. Robert Kovač bio je jedan najzaslužniji za osvojena tri boda. Pobjedom protiv Dortmunda HSV se opet priključio vodećem dvojcu i tako uključio u utrku za naslov prvaka. Dortmund se nakon četvrtog poraza zaredom približio dnu tablice i borbi za opstanaka. U dvoboju kandidata za ispadanje Freiburg je bio bolji od Unterhachinga. Nakon 1:1 u prvom poluvremenu do kraja susreta rezultat je bio čak 4:3. U drugom dvoboja kandidata za ispadanje Duisburg je u Ulmu savladao istoimenog bundesligaša s čak 3:0. Ovo je Ulmu treći poraz zaredom i time opasno ugrozio opstanak u 1. Bundesligi. Frankfurt je nakon pobjede protiv pretposljednje plasirane Arminije uhvatio priključak u borbi za 15. mjesto koje osigurava nastup i iduće godine u 1. Bundesligi. Zdenko Miletić svojim je obrana spriječio veći poraz Arminjie u ovom susretu. Hertha je bez većih problema savladala gostujući Schalke 04. Rostock je na svom stadionu uspio povesti protiv gostiju iz Bremena, ali samo minutu nakon vodećeg pogotka Bode je uspio poravnati rezultat. U odličnoj utakmici Kaiserslautren nije uspio zadržati vodstvo protiv Stuttgarta i poražen je s 2:1.