Repeša dobio Perasovića, Bird oduševljen Bagarićem

Branimir Korać • četvrtak, 22.12.2005.

Osmo kolo Eurolige donijelo je veliki dvoboj naših stručnjaka u skupini A. Jasmin Repeša nadmudrio je Velimira Perasovića i s Climamijom odnio uvjerljivu pobjedu. Prvo ime susreta bio je naš reprezentativni centar Dalibor Bagarić koji iz utakmice u utakmicu dokazuje sjajnu formu...

U dvoboju klubova koje vode naši treneri uspješniji je bio Climamio Jasmina Repeše. Climamio je u Bologni s uvjerljivih 86:66 svladao Perasovićevu Tau Ceramicu. Susret je bio vrlo izjednačen prvih 25 minuta, a onda Climamio stvara razliku i odlazi na visokih plus 14.

Sjajno je igrao Dalibor Bagarić koji je susret završio s 15 poena (7/9), 11 skokova i šest ukradenih lopti te bio najbolji igrač kod Climamija. Uz njega dobro je odigrao i Marco Belinelli koji je ubacio 17 poena (6/12). Kod Tau Ceramice Travis Hansen 17 poena (5/9) i Luis Scola 15 poena (7/14) i šest skokova.

"Željeli smo odigrati odličnu utakmicu pred svojim navijačima i zato smo bili nervozni u drugoj četvrtini. U poluvremenu smo se dogovorili da odigramo svoju igru i to nas je vratilo. Drugih 20 minuta bilo je naših najboljih 20 minuta ove sezone", rekao je nakon susreta Jasmin Repeša. "U globalu ovo nije naša najbolja utakmica. Dobra je definitivno i ja sam zadovoljan našom i svojom igrom, ali možemo bolje. Gode komplimenti Larryja Birda, ali ja sam samo igrač koji uvijek želi odigrati svoju najbolju utakmicu", dodao je Bagarić koji je dobio posebne komplimente Larryja Birda.

AEK nastavlja s lošim igrama u Europi. U ovom kolu poražen je u Strasbourgu 70:66. Grci su igrali na mahove. Poveli su 10:0 pa dopustili Francuzima da povedu 18:16. Novom serijom 10:0 ponovo su došli u prednost pa stali. U završnici se približavaju na 66:64, ali Greer održava Francuze i donosi im pobjedu.

Jedine svijetle točke kod AEK-a bili su Travis Coppenrath sa 16 poena (4/8) i naš Slaven Rimac sa 14 poena (5/8). Kod domaćina K'Zell Wesson 13 poena (5/7) i 11 skokova i Alvin Young 11 poena (3/7) i pet skokova.

Jorge Garbajosa uništio je nade Reala na gostovanju kod Unicaje. Momčad iz Malage slavila 71:61 potpuno nadigravši Madrižane. Krilni centar španjolske reprezentacije uvijek je imao odgovor kada bi se Real približio i tricama vraćao Unicaju u prednost. Susret je završio s 26 poena (8/14, čak 7/10 za tricu), šest skokova i četiri asistencije. U početku je odlično igrao i Marcus Brown koji je ipak u nastavku pao i ostao na 12 poena.

Kod Reala valja istaknuti tek Moustaphu Sonka koji je ubacio 17 poena (6/12) i Vensona Hamiltona koji je dodao 12 poena (5/7). Marko Tomas igrao je 28 minuta i ubacio sedam poena (2/6) uz tri skoka i pet osobnih pogrešaka.

U dvoboju "Davida i Golijata" Panathinaikos je vrlo lako svladao Ülker 85:69. Niti u jednom trenutku nije bilo upitno tko će slaviti. Izostankom Mirsada Turkcana Turci su već u startu bili podređeni u borbi pod košem i to je donijelo prevagu. Jaka Lakovič sa 14 poena (3/8) i Vlado Šćepanović 13 poena (5/7). Kod gostiju tek je Ibrahim Kutluay s 25 poena (7/18) pružio nešto više. Drago Pašalić igrao je četiri minute bez učinka.

CSKA je u posljednjoj četvrtini serijom 8:0 izborio pobjedu kod Montepaschija. Moskovljani su na kraju pobijedili 75:66, a ta serija ga je odvela na 61:54. David Andersen ubacio je 20 poena (8/17) uz osam skokova, a Trajan Langdon dodao je 20 poena (9/14). Kod domaćina Roberto Chiacig odličan s 20 poena (7/12) i 12 skokova.