Šibenik pobijedio Posušje

Ivana Jurica • nedjelja, 03.09.2006.

Stanku zbog nastupa reprezentacija, nogometaši Šibenika i Posušja iskoristili su za međusoban susret na Šubićevcu u kojem je slavila domaća ekipa...

Od samog početka utakmice domaća je momčad krenula prema vratima Nikole Schrenga. Dva je puta pokušavao Alen Guć, prvi put je zakasnio na ubačaj Batura, a drugi je put asistenciju Ante Rukavine završio udarcem tik uz vratnicu. Sjajnu akciju par minuta nakon toga izveli su Kartelo, Rukavina i Roglić, ali je pokušaj Kartela petom zaustavio vratar Schreng.

Već u toj ranoj fazi utakmice domaća je momčad ostala bez dva vrlo važna igrača. Zbog ozljeda su igru napustili prvo Dražen Gović, a zatim i Zoran Roglić. Domaći su nastavili s napadačkom igrom, i u jeku njihovih napada gosti su poveli u jednoj od rijetkih prijetnji prema novom golmanu Silviju Čavlini. Gordon Schildenfeld je u šesnaestercu srušio jednog gostujućeg igrača, sudac Edi Šunjić je odmah pokazao na jedanaest metara odakle je siguran bio Mirza Mešić. Već par minuta nakon toga domaći su izjednačili sjajnim pogotkom omalenog Marina Batura, na asistenciju Kristijana Čavala. Do poluvremena je Batur mogao postići još jedan pogodak, ali ispriječila se stativa i ostalo je 1:1.

I na početku drugog poluvremena Batur je skoro zabio gol. Njegov slobodan udarac, uz pomoć živog zida, zaustavio je vratar Schreng. Nakon toga igra se malo razvodnila, jer su oba trenera izvršila brojne promjene. Tada je i Posušje malo došlo do daha, ali nisu stvorili niti jednu opasniju situaciju pred vratima Hrvoja Slavice koji je ušao u nastavku susreta. Na drugoj su strani ''mrtve'' šanse sa par metara promašili oporavljeni Mario Budimir i Brazilac Gabriel. Gabriel se donekle iskupio u jednoj od sljedećih akcija kada je pao u šesnaestercu gostiju što je sudac Šunjić okarakteririzirao kao prekršaj za jedanaest metara. Siguran izvođač bio je Marko Kartelo. Do kraja utakmice pokušavali su gosti stići do izjednačenja, ali pravu šansu nisu stvorili.

Šibenik je pobijedio Posušje, prikazao solidnu igru, ali ono što najviše zabrinjava nakon ove utakmice su ozljede Dražena Govića i Zorana Roglića.