Split ne zna za poraz

Branimir Korać, Hrvoje Vuković • nedjelja, 16.04.2006.

U posljednjoj utakmici trećeg kola A-1 lige košarkaša za prvaka Split CO nastavio je fenomenalan niz te je pobjedom protiv Cedevite zasjeo na čelo ljestvice. No, Splićani su se za pobjedu morali itekako pomučiti, pošto su domaćini pali tek u produžetku sekundu i pol prije kraja.

Promjenas trenera nije Cedeviti donijela prekid niza poraza. Umjesto Srećka Medvedeca momčad je protiv Splita vodio Rudolf Jugo, a Cedevita je poražena u produžetku 94:92.

Split je vrlo dobro otvorio utakmicu i brzo došao do prednosti. Iako u samom početku doprinos Amerikanca Millagea nije bio kao u prošlim utakmicama, Splićani su imali vodstvo. Početkom druge četvrtine Cedevita se ulaskom Krasića budi i serijom 19:4 preuzima vodstvo 35:26. Bilo je to ujedno i najviše vodstvo jedne momčadi tijekom susreta.

Vezane vijesti

Na Cedevitinih 19:4 Split uzvraća s 9:0 za povratak na 35:35, a prednost domaćinu na poluvremenu donosi Krasić tricom za 38:35.

U drugom dijelu igra se praktički koš na koš i tako se s praktički poravnatim rezultatom ulazi u završnicu. Krasićevom tricom s osam metara Cedevita dolazi do 75:73 i ima napad na ulasku u posljednju četvrtinu, ali ga ne koriste. Woodward je uobičajeno miran s linije slobodnih bacanja i poravnava na 75:75, a s druge strane Hawkins ubacuje tek jedno bacanje za 76:75. Kada je Perić na šest sekundi prije kraja ubacio tricu za vodstvo Splita 78:76 činilo se kako je priči kraj, ali pričuvni play Cedevite Josip Glavinić polaže praktički sa sirenom za poravnanje i produžetak.

U dodatnih pet minuta niti jedna momčad ne uspijeva doći do značajne prednosti, a Millage uzvraća Glaviniću za potez s kraja 40. minute i polaže za pobjedu Splita 94:92.

Kod Splita najbolji su bili Woodward s 30 poena i šest asistencija, Millage s 21 poenom i Perić s 19 poena. Kod domaćina Bariša Krasić 27 poena i sedam skokova te Cliff Hawkins 20 poena.