Cibona i Zadar s lakoćom

Branimir Korać • subota, 15.04.2006.

Cibona je upisala i treću pobjedu u A-1 ligi košarkaša za prvaka. Na gostovanju u Dubrovniku "cibosi" su rutinski slavili i zasjeli na vrh ljestvice ostvarivši konačno jednu lakšu pobjedu. Nakon poraza u Splitu, Zadar se u Jazinama iskupio pregazivši Zagreb sa 103:73...

Konačno su "cibosi" odigrali nešto angažiranije i to im je donijelo rutinsku pobjedu na gostovanju u Dubrovniku. Slavili su 89:71, a tijekom susreta imali su i 32 poena prednosti.

Već na samom startu Cibona je serijom 10:0 pobjegla na 12:3 i prednost povećavala sve do posljednje četvrtine. Na poluvrijeme se otišlo s prednosti Cibone 47:35 da bi u trećoj četvrtini došlo do potpunog raspada igre Dubrovnika i Cibona uoči posljednjih deset minuta imala 71:44.

Vezane vijesti

Najbolji kod Cibone bili su Warren s 13 poena i pet skokova, isti učinak imao je i Marin Rozić, a Jurica Žuža dodao je deset skokova. Kod Dubrovnika Luka Žorić 14 poena i 12 skokova i Nikola Gaurina 11 poena.

Zadar je od samog početka susreta nametnuo svoj ritam sa željom da pokaže kako je poraz u Splitu bio tek loš dan. Vrlo brzo došli su do 15 poena prednosti i Zagreb je brzo i lako pao.

Najbolji kod Zadra bili su Josip Sesar s 26 i Todor Gečevski sa 17 poena, a kod gostiju iz Zagreba Zadravec 22 i Joško Garma 15 poena.