Ančić propustio tri meč lopte

Branimir Korać • srijeda, 04.01.2006.

Prilika je postojala, ali nije iskorištena. Mario Ančić nije uspio dohvatiti četvrtfinale na ATP turniru u Adelaideu. U susretu drugog kola svladao ga je najbolji belgijski tenisač Xavier Malisse s 3:6, 6:3, 7:6(8) nakon što je Ančić propustio tri meč lopte...

Slika 1 od 2.

Xavier Malisse bio je sretniji od Marija Ančića i otišao u četvrtfinale Adelaidea. U susretu drugog kola na 394 tisuće dolara vrijednom turniru Ančić je imao priliku poraziti Malissea, ali nije ju uspio iskoristiti. Čak tri meč lopte u odlučujućem trećem setu ostale su neiskorištene i Belgijac je to znao kazniti.

Bio je to drugi dvoboj ove dvojice tenisača. U prvo susretu, u osmini finala Wimbledona 2004. godine, Ančić je otišao u četvrtfinale nakon što je Malisse u drugom setu predao zbog ozljede. Ovaj put najbolji Belgijac na Touru nije imao zdravstvenih problema i otišao je korak dalje.

U četvrtfinalu ga očekuje dvoboj s boljim iz susreta Jamesa Blakea i Andreasa Seppija iz Italije.

Nije samo Malisse priredio iznenađenje. Još jače će odjeknuti poraz Tommyja Robreda protiv Francuza Florenta Serre. Robredo je također poražen u tri seta i to vrlo sličnim rezultatom kao i Ančić, 7:6(4), 3:6, 6:3.

Sedmi nositelj Finac Jarkko Nieminen dugo je lomio otpor upornog Nijemca Floriana Mayera. Ipak, na kraju Nieminen odnosi pobjedu u dva seta 7:6, 7:5, ali puno teže no što je priželjkivao.

ATP Adelaide, 04.01.2006., drugo kolo:
Florent Serra (FRA) - Tommy Robredo (ESP, 3) 7:6(4), 3:6, 6:3, Xavier Malisse (BEL) - Mario Ančić (CRO, 4) 3:6, 6:3, 7:6(8), Jarkko Nieminen (FIN, 7) - Florian Mayer (GER) 7:6(1), 7:5.

ATP Adelaide, 04.01.2006., prvo kolo parovi:
Hanley/Ullyett (1) - Carraz/Lisnard 6:4, 7:6(1), Guccione/Healey (WC) - Calleri/Chela 7:6(3), 7:6(1), Hrbaty/Levinsky - Mathieu/Serra 7:6(4), 7:5, Martin/Robredo - Hernych/Thomas 6:3, 6:4.